in ,

Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video)

20.11.2023 (SITA.sk) – Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov. Zmeny by sa mali týkať tlačiva o pobyte, ktoré obdržia cudzinci po príchode na Slovensko.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Ako ďalej pripomenul na dnešnej tlačovej besede poslanec a bývalý minister vnútra Roman Mikulec (hnutie Slovensko), tlačivo sa začalo cudzincom vydávať ešte počas predchádzajúcej vlády Roberta Fica (Smer-SD) a hlasovali zaň aj poslanci, ktorí v súčasnosti pôsobia v strane Hlas – sociálna demokracia.

„Zmena, ktorú chceme navrhnúť, spočíva v tom, aby bola vypustená povinnosť policajtov vydávať potvrdenie o zotrvaní na území Slovenska osobám pochádzajúcich z tretích krajín, teda migrantom, u ktorých existuje prekážka v administratívnom vyhostení. Vyskytuje sa napr. u ľudí pochádzajúcich zo Sýrie, ktorá je podľa medzinárodného práva a nariadenia Európskeho parlamentu uznaná ako vojnová krajina,“ priblížil Mikulec.

Dodal, že migranti si mysleli, že tlačivo je akýmsi potvrdením o pobyte na území Európskej únie a taktiež, že na základe tlačiva sa budú môcť presunúť do iných krajín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bývalý minister vnútra, Cudzinci, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Migranti, Novela zákona, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mladík, ktorý zrazil na svahu Alexa (†8), priznal na súde vinu. Slová zronenej matky vtedy dojali Slovensko. “Nemám mu to za zlé”

Policajti vyšetrujú predmet v tvare ľudskej lebky, našiel sa pod diaľnicou D1