in ,

Hlas-SD v parlamente nepodporí predĺženie núdzového stavu, lebo neprináša žiadny výsledok

23.2.2021 (Webnoviny.sk) – Nezaradení poslanci parlamentu a členovia strany Hlas – Sociálna demokracia (Hlas-SD) nepodporia v parlamente predĺženie núdzového stavu. Na utorňajšej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Peter Pellegrini.

Postačuje mimoriadna situácia

Núdzový stav totiž podľa jeho slov neprináša žiadny výsledok a zdôvodnenie o nutnosti jeho predĺženia, ktoré majú poslanci NR SR k dispozícii, považuje za nedostatočné.

Viac o téme: Koronavírus

„Na boj s koronakrízou by postačovalo vyhlásenie mimoriadnej situácie, kde by sa mohli prijímať a vykonávať potrebné opatrenia,“ dodal Pellegrini.

Hlasovanie bude zrejme tesné

Ministri na svojom rokovaní 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu. Ten bol vyhlásený z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie koronavírusu.

Vláde musia tento krok ešte potvrdiť poslanci parlamentu, a to do 20 dní od jeho predĺženia. Členovia zákonodarného zboru majú k tejto téme zasadnúť v stredu 24. februára.

Niektorí koaliční poslanci vopred avizovali, že budú žiadať detailné odôvodnenie ďalšieho predĺženia núdzového stavu, v dôsledku čoho zasadala 22. februára aj koaličná rada. To, že hlasovanie o predĺžení núdzového stavu bude v pléne tesné, potvrdil pred utorňajším stretnutím troch najvyšších ústavných činiteľov aj šéf zákonodarného orgánu Boris Kollár (Sme rodina).

Viac k témam: Koronavírus, núdzový stav, predseda strany Hlas-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlas-SD v parlamente nepodporí predĺženie núdzového stavu, lebo neprináša žiadny výsledok © SITA Všetky práva vyhradené.

Biden si uctil obete koronavírusu, ochoreniu podľahlo už viac Američanov ako v oboch svetových vojnách

Odvolať Krajčího z funkcie môže len Matovič. Kollár priznal, že vec riešili aj na koaličnej rade