Heger už nebude lídrom Demokratov, nahradí ho Letanovská a predstaviť chce riešenia pre ľudí (video)

Rozhodnutie podľa bývalého predsedu vlády prišlo už pred niekoľkými mesiacmi, teraz ho strana len oznámila.

22.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 22. júna, 14:44

Na čele kandidátky strany Demokrati nebude jej predseda Eduard Heger, ale Andrea Letanovská. Samotný Heger bude na druhom mieste kandidátnej listiny.

Ako Heger uviedol na tlačovej besede, za výberom Letanovskej podľa neho stojí to, že jej životný príbeh najlepšie vystihuje nesebeckú a odbornú politiku ich politického subjektu.

Rozhodol sa už dávnejšie

Letanovská je dlhoročná záchranárka a primárka. Dodal, že má veľké odborné skúsenosti, a tiež má skúsenosti s parlamentom. Heger je toho názoru, že bude schopná v politike presadzovať i náročné veci.

Rozhodnutie podľa bývalého predsedu vlády prišlo už pred niekoľkými mesiacmi, teraz ho strana len oznámila. Podotkol, že príčinou výmeny nie je pokles preferencií strany.

Predstaviť chce riešenia pre ľudí

Letanovská uviedla, že ľudí trápi neistota a strach. Úlohou politikov by podľa nej nemalo byť rozprávať o sebe, no takýchto politikov je podľa jej názoru na Slovensku priveľa. Dodala, že kampaň Demokratov bude slušná a pokojná. Majú v úmysle načúvať ľuďom a predstaviť riešenia pre ľudí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Štát podľa volebnej jednotky Demokratov nemožno zachrániť prostredníctvom väčšieho ega a väčším krikom. „Takto to nefunguje. Tomuto ja neverím a je to veľký omyl,” povedala. „Správa demokratickej krajiny nie je o jednom človeku, o jednom silnom lídrovi,” dodala a vyzdvihla tím strany.

Chaos a úradnícka vláda

Predčasné parlamentné voľby podľa Letanovskej budú o tom, či bude pokračovať chaos a konflikty, alebo budeme mať vo vláde odbornosť a výsledky.

Prípadné spájanie s ďalšími politickými subjektmi Heger nechcel komentovať.

Demokrati pochopili, že širšie spojenectvo so stranou Modrí-Európske Slovensko a maďarskými stranami nemôžu viesť tí, ktorí priviedli Slovensko k chaosu a úradníckej vláde.

Politické subjekty Modrí a Most-Híd to uviedli vo svojom stanovisku, v ktorom reagovali na situáciu v strane Demokrati.

Viac k témam: Kandidačné listiny, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Demokrati
Zdroj: SITA.sk – Heger už nebude lídrom Demokratov, nahradí ho Letanovská a predstaviť chce riešenia pre ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.