in ,

Gašpar či Krajmer ostávajú vo väzbe, najvyšší súd zrušil aj rozhodnutie o prepustení funkcionára

18.5.2021 (Webnoviny.sk) – Pätica bývalých policajných funkcionárov stíhaných v rámci kauzy Očistec ostane vo väzbe do 5. novembra. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, rozhodnutie sa týka bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, exriaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška, bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera, Milana M. a Mariána Z.

NS SR tak podľa Važanovej zmenil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý obvineným predĺžil väzbu len do augusta.

NS SR zároveň zrušil rozhodnutie ŠTS o prepustení obvineného Milana M. a ponechal ho vo väzbe z kolúznych a preventívnych dôvodov.

Polícia v rámci akcie Očistec ešte 5. novembra 2020 zadržala viaceré osoby vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Viac k témam: akcia “Očistec”, kolúzna väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Gašpar či Krajmer ostávajú vo väzbe, najvyšší súd zrušil aj rozhodnutie o prepustení funkcionára © SITA Všetky práva vyhradené.

Recept na úspech? Zákazník ako superhrdina

Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júna