- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Foto: Vyše sedemsto tanečníkov karičky vytvorilo záznam do Knihy slovenských rekordov

0 7

- Reklama -

14.7.2019 (Webnoviny.sk) – Do Knihy slovenských rekordov v týchto dňoch oficiálne zapísali siedmy ustanovujúci slovenský rekord, ktorý vznikol na začiatku leta na veľkom tancovaní Zemplínskej karičky s čardášom na košickej Hlavnej ulici.

Až 766 tanečníkov vytvorilo štrnásť sústredných/galaktických kruhov. V tlačovej správe o tom informovala vedúca koordinátorka podujatia Katarína Čániová.

Karička je unikát

„Za 21 rokov existencie knihy evidujeme viac premiérových rekordov v kategórii jednotlivcov. Avšak v prípade hromadných podujatí ide v prípade karičky o unikát, a to z viacerých hľadísk. U rovnakých organizátorov, v rovnakom odbore a pri jednom type tanca. Osobne sa mi toto veľmi podujatie veľmi páči pre jeho úžasný pozitívny náboj,” uviedol zakladateľ knihy rekordov Igor Svitok.

Ostatní čítajú
1 z 5 355

Spomínaný tanec každý rok otvára medzinárodný folklórny festival Cassovia Folkfest v Košiciach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tancovanie karičky v Košiciach (fotografie)

- Reklama -

„Takmer trojmesačnú prípravu a potom veľké tancovanie v deň D vnímame spolu s účastníkmi ako životabudič. Typický zemplínsky kruhový tanec prichádzajú do Košíc zatancovať súbory a jednotlivci z čoraz väčšej diaľky,“ uviedla Čaniová.

Inšpirácia pre ďalších

Hromadné tancovanie karičky na Košickej Hlavnej ulici má dosah aj na ďalšie oblasti.

Inšpirovala k podobným podujatiam ďalšie mestá – Michalovce, Svidník či Prahu , ale aj k tvorbe akvarelov či prvých slovenských folklórnych mandál.

Karička odštartovala v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2013 a odvtedy sa každý rok zapísala do knihy Slovenských rekordov.

Viac k témam: karička, Kniha slovenských rekordov, tanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vyše sedemsto tanečníkov karičky vytvorilo záznam do Knihy slovenských rekordov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -