- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Foto: Dav pred parlamentom protestoval proti Pellegriniho vláde, rodiny zavraždených poslali list

0 16

- Reklama -

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Približne tisíc demonštrantov žiadalo pred Národnou radou SR poslancov, aby nevyslovili dôveru vláde Petra Pellegriniho.

Dav viackrát skandoval: „Predčasné voľby.“ či „Gašpar dole.“ Zhromaždenie sa začalo približne o 17:10 a má trvať dve hodiny. Organizujú ho viacerí organizátori minuloročných protikorupčných pochodov.

Odporúčame:
Premiér Pellegrini prezradil priority vlády a vyjadril sa aj k policajnému prezidentovi Gašparovi

Žiadajú demisiu ministerky kultúry

Ostatní čítajú
1 z 4 288

Hneď v úvode herečka Táňa Pauhofová prečítala list od rodín zavraždených – novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. V liste sa uvádza, že v tejto vláde nie je nič nové, politici si len vymenili stoličky a predstavenie pokračuje ďalej. Rodiny zavraždených zdôraznili, že neveria policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi.

Odporúčame:
Stovky osobností vyzývajú novú ministerku Laššákovú na odstúpenie

- Reklama -

K protestujúcim prehovoril aj herec Matej Landl, ktorý prečítal výzvu Žiadame kultúrny reparát. Vo výzve požadujú demisiu ministerky kultúry Ľubice Laššákovej. „Dokážte kvalifikovanou nomináciou na post ministra kultúry, že ste pochopili, o čo ide: o kompetentnosť, dôveryhodnosť a morálnu integritu,“ uvádza sa vo výzve. Landl zdôraznil, že signatári výzvy nechcú meniť výsledky parlamentných volieb, ale chcú zodpovedné správanie. „Ulica je pokojná, ale prestaňte sa jej vysmievať,“ vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest proti vysloveniu dôvery novej vláde Petra Pellegriniho

Danko vyzval na stretnutie

Predseda NR SR Andrej Danko navrhol hlavným organizátorom dnešného protestného zhromaždenia pred parlamentom stretnutie, na ktorom by si vypočul ich požiadavky. Ako informoval jeho hovorca Tomáš Kostelník, k stretnutiu by mohlo dôjsť po oficiálnom ukončení protestu.

Protestné zhromaždenie nenarušilo dopravu. V okolí budovy NR SR premáva MHD i prechádzajú osobné autá.

Viac k témam: Andrej Danko, NR SR, Peter Pellegrini, protest, protivládne protesty, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Dav pred parlamentom protestoval proti Pellegriniho vláde, rodiny zavraždených poslali list © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -