Falošný policajt obral dôchodkyňu o viac ako 11-tisíc eur a zlato (video)

Oklamaná seniorka prišla o 11 300 eur.

18.4.2023 (SITA.sk) – Podvodník vydávajúci sa za policajta obral 77-ročnú dôchodkyňu o 11 300 eur a cennosti zo zlata. Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II prípad vyšetrujú ako zločin podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Dôchodkyňa prišla o svoj majetok

Podľa doposiaľ zistených informácií neznámy muž telefonicky kontaktoval 77-ročnú ženu, u ktorej vyvolal nesprávnu predstavu, že je policajt, ktorý sa snaží ochrániť jej financie a cennosti pred podvodníčkou vydávajúcou sa za pracovníčku pošty.

Ako informuje na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia, dôchodkyňa zo strachu o svoj majetok postupovala podľa pokynov volajúceho.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pred jednou z reštaurácií na Seberíniho ulici v Bratislave odovzdala mužovi v šedom oblečení hotovosť 2 000 eur. Následne, taktiež na tejto ulici pred predajňou s ovocím a zeleninou, odovzdala rovnakému mužovi hotovosť 500 eur spolu s cennosťami zo zlata. Potom sa presunula do banky, kde vybrala zo svojho účtu 8 800 eur, ktorú mužovi odovzdala.

Totožnosť podvodníka

Spolu tak oklamaná seniorka prišla o 11 300 eur. Akékoľvek informácie, ktoré by viedli k zisteniu totožnosti podvodníka môže verejnosť oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou správy na facebookovom profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Viac k témam: bratislavská polícia, Dôchodkyňa, Krádež, Podvodník
Zdroj: SITA.sk – Falošný policajt obral dôchodkyňu o viac ako 11-tisíc eur a zlato (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh