- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Facebook sa v Nemecku dopúšťal „vykorisťovateľského zneužívania“, obmedzili mu využívanie dát

0 12

- Reklama -

BERLÍN 7. februára (WebNoviny.sk) – Nemecký protimonopolný úrad rozhodol, že spoločnosť Facebook prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť nemôže bez explicitného súhlasu používať údaje o klientoch zo svojich iných aplikácií pre cielenú reklamu na facebookových stránkach.

Podľa štvrtkového rozhodnutia úradu totiž Facebook využíva svoje dominantné postavenie v rámci sociálnych médií.

- Reklama -

Spolkový protimonopolný úrad uviedol, že Facebook sa dopúšťa “vykorisťovateľského zneužívania”. Núti užívateľov, aby súhlasili s tým, že zbiera údaje z iných služieb patriacich firme, ako sú WhatsApp a Instagram, a tiež z internetových stránok tretích strán. Ak rozhodnutie protimonopolného úradu nadobudne platnosť, Facebook bude musieť užívateľom umožniť, aby výslovne schválili, že údaje zbierané z iných zdrojov patriacich Facebooku a webových stránok tretích strán môžu byť priradené k ich účtom.

Spoločnosť Facebook uviedla, že s rozhodnutím protimonopolného úradu nesúhlasí a odvolá sa proti nemu. Úrad podľa firmy svojím rozhodnutím podceňuje konkurenciu, ktorú pre Facebook predstavujú YouTube, Snapchat, Twitter a ďalšie firmy.

Ostatní čítajú
1 z 5 872

Viac k témam: facebook
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook sa v Nemecku dopúšťal „vykorisťovateľského zneužívania“, obmedzili mu využívanie dát © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -