Dvojnásobnou vraždou v Moste pri Bratislave sa má zaoberať Špecializovaný trestný súd, zrejme bola úkladná

Vražda mladej ženy a 10-ročného chlapca sa stala 29. decembra 2004 v Moste pri Bratislave. 

25.4.2023 (SITA.sk) – Dvojnásobnou vraždou v Moste pri Bratislave z roku 2004 by sa mal zaoberať Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Rozhodol o tom v utorok senát Okresného súdu Bratislava I. Ako uviedol predseda senátu Branislav Harabin, je zrejmé, že v tomto prípade by malo ísť o úkladnú vraždu. Podľa aktuálneho znenia Trestného poriadku patria úkladné vraždy do pôsobnosti ŠTS.

Nový predseda senátu

Okresný súd už raz rozhodol o postúpení prípadu na Špecializovaný trestný súd. Krajský súd v Bratislave tak vec vrátil naspäť, keďže okresný súd o postúpení veci rozhodol na neverejnom zasadnutí a nie na hlavnom pojednávaní.

Naposledy sa vo veci dvojnásobnej vraždy riadne pojednávalo v roku 2016, následne odišiel pôvodný predseda senátu do dôchodku. Spisový materiál si tak musel naštudovať nový predseda senátu. V prípade, že v rámci trestného konania nastane zmena v senáte, musia obžalovaní so zmenou súhlasiť. Inak sa vykonané dokazovanie bude musieť pred súdom zopakovať.

Vražda v Moste pri Bratislave

Vražda mladej ženy a 10-ročného chlapca sa stala 29. decembra 2004 v Moste pri Bratislave. Obeťou mal byť podľa výsledkov vyšetrovania bývalý policajt Juraj G., otec chlapca a vtedajší partner zabitej ženy. Páchatelia však v aute omylom zastrelili dieťa a ženu. Vo veci boli pôvodne štyria obžalovaní, konkrétne odsúdený príslušník východoslovenského podsvetia Branislav A., a tiež Nikola P., Jozef B. a Karol M., ktorý je dlhodobo na úteku v zahraničí. Nikola P. je však momentálne v pozícii chráneného svedka.

Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Dvojnásobnou vraždou v Moste pri Bratislave sa má zaoberať Špecializovaný trestný súd, zrejme bola úkladná © SITA Všetky práva vyhradené.