- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ďuriš Nicholsonová novú vládu nepodporí, výhrady má voči Richterovi i Matečnej

0 13

- Reklama -

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) nevysloví dôveru novej vláde Petra Pellegriniho a svoje dôvody uviedla v rozprave ako prvá.

Podľa nej Ján Richter nezvláda svoj rezort a už dávno nemal byť ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny. “Nebol schopný ochrániť mládež pred zneužívaním a týraním,” uviedla a dodala, že minister nerieši situáciu v sociálne vylúčených spoločenstvách, nemáme jednotný posudkový systém, opatrovateľská služba je nedosiahnuteľná.

“Profesionálne opatrovateľky utekajú opatrovať do zahraničia,” povedala s tým, že jeho úrady práce si “robia, čo chcú”. “Nezvládol jasličkový zákon a rodičom narobil viac škody ako osohu,” pripomenula a dodala, že poberatelia invalidných dôchodkov sú a boli poškodzovaní.

Spomenula reportáž Andreja Bána

Ostatní čítajú
1 z 5 367

Ďuriš Nicholsonová poukázala aj na ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú (nom. SNS), ktorá bola v minulosti generálnou riditeľkou Slovenského pozemkového fondu. V piatok ju opäť kritizovala, že svojimi podpismi umožnila podnikanie ľudí na východnom Slovensku, ktorí sú prepojení na taliansku mafiu.

Odporúčame:
Online: Poslanci budú hlasovať o dôvere Pellegriniho vláde, do parlamentu sa vrátili Fico aj Kaliňák

“Ako šéfka pozemkového fondu musela vedieť o praktikách Talianov, pretože ju na to upozornil jej podriadený ešte v novembri 2012 a zaslal jej dva listy,” povedala Nicholsonová a odvolala sa aj na reportáž Andreja Bána v Denníku N.

- Reklama -

“Jednou z ústredných postáv tých, ktorí na východe kšeftujú s pozemkami, je pani exposlankyňa Ľubica Rošková (Smer-SD). Na východe Slovenska ju volajú grófka,” povedala Ďuriš Nicholsonová.

Reštitúcia pôdy vo Vysokých Tatrách

Matečná podľa podpredsedníčky parlamentu svojím podpisom umožnila aj reštitúciu pôdy vo Vysokých Tatrách. Ako opísala, dvaja ľudia si uplatnili reštitučný nárok na 5,8 hektára pôdy za Prešovom a dostali 200 hektárov vo Vysokých Tatrách.

Odporúčame:
Foto: Aktivista vysypal pred vchodom parlamentu bielu látku

„Mohlo k tomu dôjsť len manipuláciou cien. Pri pôde za Prešovom cenu zdvihli a pri pozemkoch vo Veľkej Lomnici cenu znížili,“ povedala.

Ďuriš Nicholsonovú neuspokojuje ani výmena Roberta Kaliňáka Tomášom Druckerom na poste ministra vnútra. Krízový manažér podľa nej rezortu absolútne nerozumie a nemôže tomu rozumieť nikto, kto prichádza zvonku.

Viac k témam: Lucia Ďuriš Nicholsonová, Národná rada SR, Peter Pellegrini, politická kríza, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďuriš Nicholsonová novú vládu nepodporí, výhrady má voči Richterovi i Matečnej © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -