Dohodu s bývalým šéfom finančnej polície a „kajúcnikom“ Slobodníkom bude schvaľovať súd

Podľa šéfa politickej strany Smer-SD Robert Fica navrhuje prokuratúra pre obvineného bývalého policajného funkcionára podmienečný trest.

25.7.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 21. augusta verejné zasadnutie s bývalým šéfom Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernardom Slobodníkom.

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Konkrétne by mal súd schvaľovať návrh dohody o vine a treste medzi obvineným a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

Úrad špeciálnej prokuratúry začiatkom júla potvrdil, že prokurátor podal 27. júna na Špecializovaný trestný súd návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným Bernardom Slobodníkom s tým, že návrh sa týka troch skutkov.

Podľa šéfa politickej strany Smer-SD Robert Fica navrhuje prokuratúra pre obvineného bývalého policajného funkcionára podmienečný trest. Bernard Slobodník je vo viacerých kauzách v pozícii „kajúcnika” a vypovedá o trestnej činnosti iných osôb.

Viac k témam: Kajucnik, Prokuratúra, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Dohodu s bývalým šéfom finančnej polície a „kajúcnikom“ Slobodníkom bude schvaľovať súd © SITA Všetky práva vyhradené.