Dôchodkyňu na priechode pre chodcov zrazila mladá žena, polícia jej na mieste odobrala vodičský preukaz

Na mimoriadne vyťaženej križovatke ulíc v Trnave pri cukrovare je už niekoľko dní vypnutá svetelná signalizácia.

12.10.2023 (SITA.sk) – S vážnymi zraneniami hlavy a zlomenou rukou skončila v nemocnici 77-ročná žena, ktorú ráno pred 8:00 na križovatke pri bývalom cukrovare v Trnave zrazilo auto. Chodkyňa v tom čase prechádzala cez priechod pre chodcov.

Vychádzala spoza auta

Ako informovala polícia, podľa svedkov udalosti vychádzala spoza auta, keď do nej vzápätí narazil Mercedes, ktorý šoférovala 29-ročná žena. Na križovatke je od pondelka pre rekonštrukciu vypnutá svetelná signalizácia, počas dňa ju riadi policajt.

„Mladej žene policajti na mieste zadržali vodičský preukaz. Okolnosti nehody, ako aj mieru zavinenia, polícia naďalej vyšetruje,“ informuje na sociálnej sieti trnavská polícia.

Dodáva, že zákon hovorí o povinnosti vodiča dbať na zvýšenú opatrnosť voči chodcom a, naopak, chodci, ktorí prechádzajú cez priechod, musia brať ohľad na prichádzajúce vozidlá.

Zvýšenie opatrnosti

Chodec nesmie vstupovať na cestu, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúceho auta nemôže cez cestu bezpečne prejsť.

Polícia zároveň pripomína vodičom, že ak nie je križovatka regulovaná policajtom, je potrebné zvýšiť opatrnosť a dôsledne sledovať situáciu na ceste, a to aj s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky. V čase nehody policajt fyzicky neriadil križovatku, v týchto prípadoch sa treba riadiť osadeným dopravným značením.

Na mimoriadne vyťaženej križovatke ulíc Hospodárska – Šrobárova – T. Vansovej – Trstínska v Trnave pri cukrovare je už niekoľko dní vypnutá svetelná signalizácia, dôvodom je zavádzanie systému inteligentného riadenia.

Viac k témam: Dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – Dôchodkyňu na priechode pre chodcov zrazila mladá žena, polícia jej na mieste odobrala vodičský preukaz © SITA Všetky práva vyhradené.