in ,

Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračuje

13.11.2023 (SITA.sk) – Viac ako desať ruských vojakov sa v nedeľu vzdalo na tavrijskom fronte. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval veliteľ ukrajinskej tavrijskej operatívno-strategickej skupiny Oleksandr Tarnavskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Včera sa vzdal najmenej tucet ruských útočníkov. Celkovo na tavrijskom fronte nepriateľ podnikol 22 leteckých útokov, uskutočnil 43 bojových stretov a vykonal 576 delostreleckých útokov,“ uviedol Tarnavskyj, pričom zdôraznil, že ukrajinskí vojaci vytrvalo držia obranu na fronte Avdijivka.

Počas uplynulého dňa jednotky raketových síl a delostrelectva z tavrijskej operatívno-strategickej skupiny dokončili 847 palebných misií, zabili 455 Rusov a zničili jeden tank, dve obrnené vozidlá, dva delostrelecké systémy a tri drony.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Ukrajinské sily zničili aj dva muničné sklady a poškodili ďalších sedem kusov ruskej vojenskej techniky. „Útočná operácia na fronte Melitopoľ pokračuje,“ uzavrel Tarnavskyj.

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Vyhrážky médiám či šikana sudcov, kritizujú vládu progresívci a so SaS chystajú spoločné podujatie

Putin sa raduje príliš skoro, tvrdí ministerka Baerboková