in ,

Cestovanie do Británie sa pre zaočkovaných uľahčí, budú oslobodení od povinnej karantény

3.8.2021 (Webnoviny.sk) – Od pondelka sú všetci plne zaočkovaní cestujúci, ktorí do Spojeného kráľovstva prichádzajú zo zelenej alebo oranžovej krajiny (vrátane Slovenska), oslobodení od povinnosti podstúpiť karanténu. V platnosti však ostáva povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Podmienkou vstupu pre zaočkovaných je, že od kompletného zaočkovania musí prebehnúť aspoň 14 dní. Očkovanie musí byť vykonané látkou, ktorú schválila Európska lieková agentúra (EMA), Swiss Medic vo Švajčiarsku či FDA v Spojených štátoch amerických.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Plne zaočkované osoby sa preukážu potvrdením v písomnej alebo digitálnej forme, napríklad digitálnym COVID preukazom Európskej únie, teda takzvaným COVID pasom,“ uvádza rezort diplomacie.

Aj pre plne zaočkovaných naďalej platí pri vstupe do Spojeného kráľovstva povinnosť vyplniť príjazdový formulár (passenger locator form), uskutočniť pred cestou test na koronavírus a objednať sa na PCR test dva dni po príchode.

Viac k témam: antigénové testy, COVID pas, COVID-19, karanténa, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, PCR test
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestovanie do Británie sa pre zaočkovaných uľahčí, budú oslobodení od povinnej karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

Heger si ako premiér musí pýtať od Matoviča povolenie, podľa politológa by koalícii prospelo zbaviť sa Mikulca

Letná olympiáda v Tokiu (športová streľba): Jány podal solídny výkon, ale druhú finálovú účasť si nepripísal