Cesta k mieru je vykopnúť Rusko z Ukrajiny, tvrdí Kuleba 

Kuleba označil útok, ktorý si vyžiadal najmenej 17 obetí, za „odpoveď Moskvy na všetky mierové iniciatívy“.

28.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba argumentoval, že piatkový masový raketový útok Ruska je ďalším dôkazom toho, že Ukrajina potrebuje mať k dispozícii lietadlá F-16.

Odpoveď na mierové iniciatívy

Ako referuje web Kyiv Independent, Kuleba označil útok, ktorý si vyžiadal najmenej 17 obetí, za „odpoveď Moskvy na všetky mierové iniciatívy“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Cesta k mieru je vykopnúť Rusko z Ukrajiny. Cesta k mieru je vyzbrojiť Ukrajinu F-16 a chrániť deti pred ruským terorom,“ uviedol Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Žiadosť o stíhačky F-16

Ukrajina žiada svojich západných spojencov o stíhačky F-16 vyrobené v USA, aby ochránili svoj vzdušný priestor pred ruskými útokmi a posilnili svoju nadchádzajúcu protiofenzívu. Mnohí spojenci, najmä USA a Nemecko, však túto iniciatívu nepodporili.

Hovorca vzdušných síl Jurij Ihnat 17. marca povedal, že Ukrajina bude na víťazstvo nad Ruskom potrebovať pokročilejšie lietadlá ako stíhačky MiG-29, ktoré prisľúbili Poľsko a Slovensko. Lietadlá zo sovietskej éry nie sú podľa Ihnata v konečnom dôsledku „účinné“ pre zastaralý radar a rakety.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Lietadlo F-16, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Cesta k mieru je vykopnúť Rusko z Ukrajiny, tvrdí Kuleba  © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh