- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Časti Veľkej Británie ochromil výpadok elektrického prúdu, dotkol sa takmer milióna ostrovanov

0 56

- Reklama -

9.8.2019 (Webnoviny.sk) – Časti Veľkej Británie zasiahol rozsiahly výpadok prúdu, ktorý narušil dopravu a ovplyvnil takmer milión ľudí. Spoločnosť National Grid informovala, že výpadok spôsobili problémy s dvoma generátormi, no už ich opravili.

Výpadky hlásili z viacerých častí Anglicka i Walesu, kde viedli k meškaniam a zrušeniu vlakových spojení.

Britská dopravná polícia uviedla, že na niekoľko vlakových staníc vyslala svojich príslušníkov, aby pomohli cestujúcim. V Londýne, kde vlaky nepremávali zo staníc King’s Cross či Waterloo, tiež nefungovali semafory.

- Reklama -

Podľa pasažierov bolo bez elektriny zhruba na štvrť hodiny aj letisko v Newcastli. Výpadok ovplyvnil napríklad aj nemocnicu v Ipswichi, informuje spravodajský portál BBC.

Ostatní čítajú
1 z 5 797

V oblasti, ktorú napája spoločnosť Western Power Distribution, bolo podľa nej bez elektriny zhruba pol milióna ľudí. Na severe Anglicka výpadok ovplyvnil 110-tisíc odberateľov elektriny, na severozápade zase najmenej 26-tisíc ľudí.

V Londýne a na juhovýchode Anglicka podľa hovorcu spoločnosti UK Power Networks skončilo bez elektriny 300-tisíc ľudí.

Viac k témam: výpadok elektriny
Zdroj: Webnoviny.sk – Časti Veľkej Británie ochromil výpadok elektrického prúdu, dotkol sa takmer milióna ostrovanov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -