in ,

Bývalý sudca Lindtner ostáva vo väzbe. Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

25.2.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David L. ostáva vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, súd na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo začiatku februára, ktorým bola jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu zamietnutá.

„Senát NS SR dospel k záveru, že dôvody väzby, tak, ako boli konštatované v ostatnom uznesení Najvyššieho súdu SR z 12. novembra 2020, zostávajú nezmenené,“ uviedla Važanová.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Víchrica zadržali na jeseň minulého roku právnika Zoroslava K., bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu U. a tiež bývalého šéfa Okresného súd Bratislava III Davida L. Pre podozrenia z korupcie v justícii sú menovaní vo väzbe, ďalší obvinení sú stíhaní na slobode.

Viac k témam: akcia Víchrica, Okresný súd Bratislava III, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý sudca Lindtner ostáva vo väzbe. Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Skupina Bohemia Energy pokračuje v raste, tržby medziročne navýšila o 7 percent; Slovakia Energy zvýšila svoje tržby v roku 2020 o viac ako 25 percent

Spoločnosť Moderna aktualizuje stratégiu voči mutáciám koronavírusu a navyšuje investície do výroby vakcín