in ,

Bomba na Univerzite Komenského, polícia začala trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy

13.2.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 13. februára, 17:37

Polícia začala v súvislosti s utorkovými udalosťami na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského (UK) trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy.

Vo vyšetrovaní naďalej pokračujeme, bližšie informácie poskytneme, akonáhle to procesná situácia umožní,” uviedlo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

Polícia v utorok prijala oznámenie o vyhrážkach smerujúcich voči Farmaceutickej fakulte UK. „Policajti bezodkladne po prijatí oznámenia vykonali potrebné úkony s cieľom jeho náležitého preverenia a objasnenia, ako aj zabezpečenia bezpečnosti,” uviedol k tomu bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Môžeme potvrdiť, že nehrozí bezprostredné nebezpečenstvo ohrozenia života a zdravia v súvislosti s predmetnou udalosťou,” doplnil.

Podľa vyjadrení TA3 sa v budove údajne nachádzala osoba, ktorá sa vyhrážala samovraždou. „Osoba uviedla, že má pri sebe bombu a že sa odpáli,” uviedla TA3. Ľudia tak nemohli vstupovať do budovy, ani na parkovisko pred fakultou.

Viac k témam: Bomba, Poplašná správa, Vyhrážanie, zásah polície
Zdroj: SITA.sk – Bomba na Univerzite Komenského, polícia začala trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy © SITA Všetky práva vyhradené.

Nebuď zbabelec a neskrývaj sa za sukňu prezidentky. Kolíková vyzvala Fica, aby podpísal novelu Trestného zákona (video)