Akou krajinou sme? Podľa Ódora je výsledok volieb zrkadlom našej spoločnosti a je potrebné sa doň hlboko pozrieť

Zároveň premiér poďakoval aj tým, ktorí sa podieľali na priebehu volieb.

1.10.2023 (SITA.sk) – Výsledok predčasných parlamentných volieb je podľa predsedu vlády Ľudovíta Ódora zrkadlom našej spoločnosti. Ako ďalej skonštatoval v stanovisku, je potrebné, aby sme sa doň všetci spoločne, úprimne a hlboko pozreli a položili si spoločne otázku, akou krajinou sme.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Odpoveď sa, pochopiteľne, nemusí, nemôže a ani nebude páčiť všetkým,” uviedol premiér. Doplnil, že chce veriť, že akákoľvek vláda, ktorá vznikne, urobí všetko potrebné a nevyhnutné pre pokoj na Slovensku a pre úspech krajiny.

Predčasné voľby na Slovensku 2023: Kompletné výsledky, účasť a zvolení poslanci

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

Ódor zároveň zdôraznil, že výsledok volieb rešpektuje a zagratuloval politickým stranám, ktoré budú mať možnosť zastupovať voličov v Národnej rade SR. Takisto poďakoval tým, ktorí prišli voliť. „Všetkým, ktorým záleží na osude Slovenska, čo si veľmi vážim. Nebolo vás málo,” povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc v centrálach politických strán (fotografie)

Zároveň premiér poďakoval aj tým, ktorí sa podieľali na priebehu volieb. „Predsedom či členom volebných komisií, policajtom, ktorí dohliadali na bezpečnosť, tým, ktorí hlasy sčítavali, vyhodnocovali a zabezpečovali plynulý chod informačných systémov.,” dodal Ódor.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ako v predčasných voľbách hlasovali Ódor, Matovič, Pellegrini, Šimečka a ďalší politici (fotografie)

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Akou krajinou sme? Podľa Ódora je výsledok volieb zrkadlom našej spoločnosti a je potrebné sa doň hlboko pozrieť © SITA Všetky práva vyhradené.