Od roku 2012 pracoval pre viacerých zamestnávateľov, ktorí podľa neho zanedbali zabezpečenie bezpečnostných štandardov. Dôsledkom toho sa postupne vyvinula silikóza, ktorá mu dramaticky skrátila život. Marek momentálne bojuje o spravodlivosť a zároveň upozorňuje na riziká spojené s expozíciou kremennému prachu. „Je neodpustiteľné, že som bol nútený pracovať v takých podmienkach,“ uviedol pre New York Post.
Prípad Mareka Marzeca poukazuje na nedostatočné bezpečnostné opatrenia v kamenárskom priemysle. Pod vedením právnickej kancelárie Leigh Day podal žalobu na svojho zamestnávateľa a žiada sprísnenie legislatívy. „Ak sa neprijmú okamžité opatrenia, počet úmrtí spôsobených silikózou môže dramaticky narásť,“ upozorňuje právnik Ewan Tant.
Podľa odborníkov treba zaviesť prísnejšie kontroly na pracoviskách, používať odsávacie zariadenia a zabezpečiť na pracoviskách distribúciu ochranných pomôcok. Tragédia Mareka Marzeca je varovaním a zároveň výzvou pre priemyselné odvetvie i zákonodarcov. Silikóza je ochorenie, ktorému sa dá predísť, ak sa dôsledne dodržiavajú preventívne opatrenia. Je čas konať a ochrániť pracovníkov pred zbytočnými úmrtiami.
Prečítajte si tiež: Dojemné posledné prianie: Karolínka (†21) pár hodín pred smrťou držala za ruku obľúbeného olympíjskeho víťaza
Page: 1 2
Hasiči asistovali príslušníkom Policajného zboru pri vyhľadávaní tohto systému.
Prokurátor podal sťažnosť proti nevzatiu do väzby policajného funkcionára obvineného z korupcie.
Jožo Ráž, legendárny slovenský spevák, patrí medzi najvýraznejšie osobnosti nášho hudobného sveta. Jeho život však…
Piatok očami fotografov.
V okrese Galanta sa odohrala tragédia, ktorá zasiahla nielen vodičov, ale aj umeleckú komunitu. Nešťastie…
Život môže byť nepredvídateľný a niekedy až krutý. Smutná udalosť zasiahla rodinu policajného vyšetrovateľa Daniela,…