0 5

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švédska zvíťazili nad hráčmi Švajčiarska 4:3 v sobotňajšom stretnutí základnej B-skupiny na 83. majstrovstvách sveta (10. – 26. mája).

Dvojnásobná strelecká prevaha

Večerný šláger bratislavskej časti turnaja začali lepšie hráči z “krajiny helvétskeho kríža”, keďže už na začiatku 5. min skóroval Sven Andrighetto. Švédi mali v prvej tretine dvojnásobnú streleckú prevahu a napokon boli za svoju aktivitu odmenení vyrovnávajúcim gólom.

Simona Mosera vyhnal z trestnej lavice už po troch sekundách Alexander Wennberg, ktorý tečoval strelu Johna Klingberga. Švajčiari mali na tribúnach jasnú prevahu, ale po dvoch tretinách boli spokojnejší Severania.

Ostatní čítajú
1 z 3 455

Zmazali manko favorita

Na gól Williama Nylandera síce dokázal v 28. min odpovedať Joël Genazzi, ale o tridsať sekúnd neskôr poslal “tri korunky” do opätovného vedenia obranca Erik Gustafsson.

V tretej tretine zverenci Patricka Fishera dokázali zmazať manko favorita gólom Gaëtana Haasa, ale v 52. min rozhodol o švédskom triumfe obranca Arizony Oliver Ekman-Larsson. Vicemajstrom sveta nepomohla ani záverečná hra bez brankára, a tak si pripísali vôbec prvú prehru na turnaji.

MS v hokeji 2019 – B-skupina

Bratislava, sobota:

Švédsko – Švajčiarsko 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 19. Wennberg (Klingberg), 26. W. Nylander (Hörnqvist, A. Larsson), 29. E. Gustafsson (W. Nylander), 52. Ekman-Larsson (W. Nylander, Wennberg) – 5. Andrighetto (Haas), 28. Genazzi (Josi), 51. Haas (Scherwey, Bertschy)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Nikolic (Rak.) – R. Jensen (Dán.), Ondráček (ČR), 9085 divákov

Zostavy:
Švédsko: Lundqvist – A. Larsson, Ekman-Larsson, Klingberg, Ekholm, M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg – Hörnqvist, Wennberg, W. Nylander – E. Pettersson, E. Lindholm, Landeskog – A. Kempe, Lander, L. Eriksson – Lindblom, Krüger, D. Rasmussen – Bratt
Švajčiarsko: Berra – Josi, Y. Weber, Genazzi, Loeffel, Rod, Diaz, Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser, Bertschy, Ambühl

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Nakrajšie momenty (deviaty deň – 18. máj 2019)

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, švajčiarska hokejová reprezentácia, švédska hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Švajčiari prehrali prvý zápas na MS v hokeji 2019, Švédi mali dvojnásobnú streleckú prevahu © SITA Všetky práva vyhradené.