in ,

Tenisový turnaj v Riu tento rok nebude, krajinu valcuje pandémia koronavírusu

2.4.2021 (Webnoviny.sk) – Zvýšený nárast nových prípadov ochorenia COVID-19 v Brazílii má za následok zrušenie turnaja ATP 500 v Riu de Janeiro. Najprv organizátori toto tradičné antukové podujatie odložili na neurčito a aktuálne ho na tento rok úplne vyhodili z kalendára turnajov na hlavnom mužskom okruhu ATP.

Viac o téme: Koronavírus

“Do konca sme bojovali za uskutočnenie nášho turnaja, ale nie je to v súčasnej situácii možné,” uviedol riaditeľ Rio Open Luiz Carvalho, cituje ho aj portál ORF.

Najbližší dátum, ktorý sa spája s turnajom v Riu de Janeiro, je február 2022. Vlani sa ho ešte pred začiatkom celosvetovej pandémie koronavírusu podarilo uskutočniť, vyhral ho Čiľan Cristian Garín. Celkovo sa v Riu toto podujatia hrá od roku 2014, v prvom ročníku bol úspešný antukový kráľ Španiel Rafael Nadal.

Na zozname miestnych šampiónov sú aj ďalší Španiel David Ferrer (2015), Uruguajčan Pablo Cuevas (2016), Rakúšan Dominic Thiem (2017), Argentínčan Diego Schwartzman (2018), Srb Laslo Djere (2019) a už spomenutý Garín (2020).

Brazília momentálne zápasí s najväčším prírastkom prípadov nákazy koronavírusom na celom svete. Systém očkovania v piatej najväčšej krajine sveta je zatiaľ chaotický a neúčinný. Aj preto dosiaľ v súvislosti s ochorením COVID-19 v Brazílii zomrelo viac ako 320 000 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, tenisový turnaj
Zdroj: Webnoviny.sk – Tenisový turnaj v Riu tento rok nebude, krajinu valcuje pandémia koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Moskovský súd uložil Twitteru pokuty pre nestiahnutie príspevkov o nepovolených zhromaždeniach

Chára poslal Martina pravým hákom k zemi, pästný súboj dostal zelenú od arbitrov (video)