in ,

Tatar chce pomôcť národnému tímu na majstrovstvách sveta. Vždy, keď budem zdravý, prídem a pomôžem, odkázal

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia sa na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo Fínsku (13. – 29. mája) bude môcť spoľahnúť na útočníka Tomáša Tatara z tímu NHL New Jersey Devils. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to tvrdí zámorská reportérka Amanda Steinová a potvrdil to i samotný hráč.

Tridsaťjedenročný Tatar, ktorý v aktuálnom ročníku 2021/2022 odohral v drese “diablov” 76 duelov s bilanciou 15+15, pre severoamerické médiá vyhlásil, že plánuje reprezentovať Slovensko na svetovom šampionáte. Na otázku, či sa chystá ísť na majstrovstvá sveta, odpovedal jedným slovom: “Áno”.

Vzápätí dodal: „Vždy som mal vzťah k národnému tímu. Chcel by som, aby sa naša sezóna v New Jersey neskončila tak skoro. Vždy, keď budem zdravý, prídem reprezentovať a pomôcť.”

Účasť Tatara načrtol už počas víkendu i manažér reprezentácie Oto Haščák. “Viem, že Miro Šatan je v kontakte s Tomášom Tatarom, ale ten je momentálne chorý. Je to zatiaľ dosť otvorené,” podotkol Haščák.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta, Slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatar chce pomôcť národnému tímu na majstrovstvách sveta. Vždy, keď budem zdravý, prídem a pomôžem, odkázal © SITA Všetky práva vyhradené.

Najširšiu ponuku slovenských remeselných pív nájdete aj tento rok v Kauflande

Svätý Otec prijal unikátny krištáľový kríž zo Slovenska