in ,

Toto nie je vtip: Sme majstri sveta v hokeji! Slováci vyhrali v Kanade. Vo finále zdolali Čechov

Slovenskí hokejisti porazili vo finále Čechov a vyhrali prestížny turnaj v Kanade. Domov si odnášajú drevený StanleyCup.

Reč je o hokeji, no nie o tom klasickom. Slovákom sa podarilo vyhrať turnaj v rybníkovom hokeji, ktorý sa po dvoch rokoch, kedy organizáciu turnaja prerušil koronavírus, hral v Kanade.

Hráči Frosty Shots Bratislava vo finále zdolali český tím Captains Namest tesne, 6:5. Pohár vybojovali prvýkrát Slováci, ktorí za sebou nechali 79 tímov. Turnaja sa zúčastnili až štyri slovenské mužstvá. Pre slovenský rybníkový hokej sa jedná o doposiaľ najlepší úspech.

Na Slovensku si tak po 21 rokoch môžeme zakričať, sme majsti sveta v hokeji!