Slovenská rýchlostná kanoistika nebude mať zastúpenie na OH premiérovo v ére samostatnosti.

9.5.2024 (SITA.sk) – Katarína Pecsuková a Samuel Baláž boli poslednými slovenskými „želiezkami v ohni” v súvislosti s miestenkou na OH 2024 v Paríži v rýchlostnej kanoistike. Ani oni dvaja sa však nekvalifikovali pod päť kruhov.

V maďarskom Szegede na svetovej kvalifikácii síce postúpili v K1 do A-finále, no neobsadili prvé dve priečky, ktoré zaručovali postup do Paríža.

Samuel Baláž na kilometrovej trati finišoval štvrtý, od miestenky ho delilo 67 stotín sekundy. Katarína Pecsuková na 500 m obsadila napokon 8. pozíciu, od postupu ju delilo takmer 5 sekúnd.

Slovenská rýchlostná kanoistika nebude mať zastúpenie na OH premiérovo v ére samostatnosti. Pod piatimi kruhmi doteraz získali slovenskí reprezentanti päť medailí – tri strieborné a dve bronzové.

Viac k témam: OH 2024 v Paríži
Zdroj: SITA.sk – Slovensko bez miestenky na OH v Paríži v rýchlostnej kanoistike, v A-finále neuspeli Pecsuková ani Baláž © SITA Všetky práva vyhradené.