- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Slovan reaguje na šíriaci sa videozáznam zo Slovnaft Cupu, Kmotrík vyvracia medializované teórie

0 12

- Reklama -

BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) – Viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší bol v šatni rozhodcov počas polčasovej prestávky utorňajšieho prvomájového finálového stretnutia slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup, v ktorom “belasí” na Štadióne Antona Malatinského v Trnave víťazstvom nad MFK Ružomberok 3:1 obhájil prvenstvo v národnom pohári. O “návšteve” funkcionára Slovana v kabíne arbitrov informujú médiá, napríklad web sportinak.sk.

Rastúce napätie v sektore

“ŠK Slovan Bratislava zaregistroval videozáznam z polčasovej prestávky finále Slovnaft Cupu, ktorý sa šíri po sociálnych sieťach,” uvádza oficiálna internetová stránka bratislavského klubu s tým, že na zverejnený videozáznam sa rozhodli okamžite reagovať a vyvrátiť teórie, ktoré zaplavili svet internetu.

“Počas prvého polčasu sme mali indície, že v našom sektore rastie napätie medzi fanúšikmi a bezpečnostnou službou a že môže prísť k problému. Ako zástupca klubu som mal akreditáciu, ktorá mi umožňovala aj vstup na ihrisko, no, samozrejme, bez povolenia rozhodcov som naň nemohol vstúpiť počas hry.

Ostatní čítajú
1 z 3 421

Preto som bol hlavného rozhodcu (Patrik Hrčka, pozn.) požiadať o to, aby mi v prípade, že v našom sektore nastane problém, umožnil vstup na ihrisko a k fanúšikom. Informoval som ho, že v prípade prerušenia zápasu, čo sa, bohužiaľ, skutočne udialo, urobím všetko, aby som fanúšikov upokojil,” povedal na klubovom webe viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší.

Súhlas rozhodcov

Pokračoval: “Rozhodcom som podal túto informáciu. Oni mi odsúhlasili, že v prípade prerušenia zápasu môžem vstúpiť na hraciu plochu a upokojiť fanúšikov. Následne som kabínu opustil a odišiel som na hraciu plochu, kde som nášmu ženskému družstvu pogratuloval k zisku Slovenského pohára.”

Futbalistky Slovana cez prestávku na hracej ploche oslavovali triumf v Slovenskom pohári, vo finále 1. mája v Jaslovských Bohuniciach zdolali Partizán Bardejov 2:0.

Používali pyrotechniku

Finálový duel 49. ročníka Slovnaft Cupu sa v trnavskej City Arene nezaobišiel bez incidentov a odsúdeniahodných udalostí. Usporiadatelia dvadsať minút pred koncom utorňajšieho zápasu nechali vyprázdniť sektor “belasých” po opakovanom prerušení súboja pre používanie pyrotechniky zo strany fanúšikov bratislavského klubu.

O upokojenie situácie sa predtým neúspešne snažili kapitán mužstva Boris Sekulič, Ibrahim Rabiu, náhradník Róbert Vittek i spomenutý viceprezident Slovana Ivan Kmotrík mladší.

- Reklama -

Odporúčame:
Šporar už strieľa góly za Slovan, jedným z kľúčových prispel v záverečnom zápase Slovnaft cupu

Hlavný arbiter stretnutia Patrik Hrčka po ďalšej neprípustnej intervencii poslal tímy na dlhší čas do šatní. Napokon sa zápas dohral, ale futbalisti Slovana si oslavy zisku národného pohára nemohli vychutnať so svojimi priaznivcami.

Na udalosti a neprístojnosti v hľadisku počas finále Slovnaft Cupu zareagoval organizátor duelu Slovenský futbalový zväz (SFZ), agentúra SITA ho v stredu uviedla v plnom znení, bez redakčných úprav.

Stanovisko SFZ

“Slovenský futbalový zväz si je vedomý udalostí, ktoré sa udiali počas finále Slovnaft Cupu. SFZ označil tento zápas za rizikový najmä z dôvodu očakávanej prítomnosti rizikových fanúšikov ŠK Slovan Bratislava. V spolupráci s policajným zborom sme pripravili bezpečnostné opatrenia tak, aby boli čo najefektívnejšie. Pri prehliadkach pred vstupom na štadión boli zadržané osoby, najmä ženy, ktoré sa snažili vniesť pyrotechniku na tribúny aj spôsobom, ktorý je z hľadiska praktického vykonania zákona ťažko zrealizovateľný.

Po hodine hry prišlo prvýkrát v sektore fanúšikov ŠK Slovan Bratislava k použitiu pyrotechniky a k napadnutiu usporiadateľskej služby. Keďže útoky zo strany fanúšikov neprestávali, postupovali sme v zmysle zákona i športových predpisov. Prvýkrát sme zápas prerušili, upozornili sme fanúšikov, druhýkrát po použití pyrotechniky v 72. minúte sme stiahli hráčov do kabín a znova sme fanúšikov vyzývali, aby sa upokojili. Lenže prichádzali ďalšie útoky na usporiadateľskú službu, a tak polícia prevzala kompetencie a pristúpila k vytlačeniu fanúšikov ŠK Slovan Bratislava z ich sektora.

Následne po vyprataní sektora sa pokračovalo v zápase bez incidentu. Niekoľko fanúšikov bolo zadržaných. SFZ situáciu vyhodnocuje spoločne s políciou a keď budú jasné všetky fakty a čísla, budeme verejnosť o výsledkoch informovať. Incident, ktorý sa odohral a aj samotný fakt, že sme museli vypratať sektor s fanúšikmi nás mrzí, ale nemali sme inú možnosť, keďže sme chceli, aby zvíťazil šport a futbal a aby sa o výsledku nerozhodovalo za zeleným stolom, ale na ihrisku. SFZ je pripravený poskytnúť stanovisko disciplinárnej komisii SFZ a niesť zodpovednosť.”

Spartak sa dištancuje

Dejiskom rozhodujúceho duelu o triumf v národnom pohári bol Štadión Antona Malatinského. “Klub FC Spartak Trnava nemal s finálovým zápasom Slovan Bratislava – Ružomberok nič spoločné. Neorganizoval ho, neprenajímal štadión, a preto chce každého požiadať, aby nespájal Spartak s čímkoľvek, týkajúcim sa pohára.

Klub z toho zápasu vôbec nič nezaujíma, dokonca nikto z manažmentu klubu sa na finále ani nezúčastnil. So všetkým sa treba obracať na organizátora, a to Slovenský futbalový zväz,” uvádza sa na oficiálnom facebooku trnavského klubu.

Viac k témam: FC Spartak Trnava, futbal, futbalový fanúšik, Ivan Kmotrík ml., MFK Ružomberok, nepokoje, pyrotechnika, SFZ Slovenský futbalový zväz, ŠK Slovan Bratislava, Slovnaft cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan reaguje na šíriaci sa videozáznam zo Slovnaft Cupu, Kmotrík vyvracia medializované teórie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -