- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Slovák Sabbatini sa dostal na The Open Championship do Top 20, novým šampiónom je Lowry

0 3

- Reklama -

21.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini obsadil na záverečnom major turnaji sezóny delenú 16. pozíciu. Rodák z juhoafrického Durbanu v nedeľu na 148. ročníku The Open Championship vyrovnal par ihriska v severoírskom klube Royal Portrush, keď potreboval na absolvovanie osemnástich jamiek 71 rán a v celkovom súčte si udržal skóre -2. Najväčšiu časť z celkovej dotácie 10,75 milióna amerických dolárov si odnesie Ír Shane Lowry, ktorý triumfoval s bilanciou -15.

Premiérový titul

Štyridsaťtriročný Sabbatini zahral v chladnom a veternom počasí na prvých ôsmich jamkách par, ale na deviatke a jedenástke si zapísal bogey, čo znamenalo prepad vo výsledkovej listine. Dvanástu a trinástku jamku však zvládol s birdie a vyrovnanú bilanciu si udržal až do záveru podujatia, keď jedno bogey ihneď vyvážil prostredníctvom birdie.

Skúsený golfista predvádzal počas turnaja stabilnú výkonnosť, vo štvrtok a v piatok zahral zhodne jednu ranu pod par, v sobotu a v nedeľu zostal na “nule”. Pre Sabbatiniho je to najlepšie vystúpenie v slovenských farbách na podujatí kategórie major, na júnovom US Open skončil 43. Jeho kariérnym maximom zostáva druhá priečka z Masters v roku 2007.

Ostatní čítajú
1 z 3 241

Tridsaťdvaročný Lowry dosiahol premiérový titul z turnajov “veľkej štvorky”, dosiaľ bol najlepšie druhý na US Open 2016. Rodák z Mullingaru vstupoval do záverečného dňa s náskokom štyroch úderov a napriek tomu, že v nedeľu mal bilanciu +1, bez problémov sa udržal na čele poradia. Pred druhým Angličanom Tommym Fleetwoodom triumfoval o priepastných šesť rán. Tretí skončil nenápadný Američan Tony Finau.

Holmes zažil katastrofálny záver

- Reklama -

Počas finálového dňa viacerí favoriti riskovali, aby si ešte vylepšili svoje postavenie. Najviac sa darilo obhajcovi vlaňajšieho prvenstva Talianovi Francesovi Molinarimu, ktorý poskočil na konečnú jedenástu priečku vďaka nedeľňajšiemu výkonu -5.

Naopak, úplne katastrofálny záver podujatia prežil Američan J. B. Holmes, ktorý bol v polovici turnaja lídrom a po sobote figuroval na tretej priečke.

Na osemnástich jamkách zahral 87 rán, čo znamenalo skóre +16 a prepad na konečnú 67. pozíciu. Trápili sa však aj Angličan Justin Rose (+8) alebo Američania Matt Kuchar (+8) s Andrewom Putnamom (+7).

The Open Championship – Portrush (Severné Írsko)

1. Shane Lowry (Ír.) -15, 2. Tommy Fleetwood (Ang.) -9, 3. Tony Finau (USA) -7, … 16. Rory Sabbatini (SR) -2

Viac k témam: The Open Championship
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovák Sabbatini sa dostal na The Open Championship do Top 20, novým šampiónom je Lowry © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -