- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Slováci budú na domácich MS v hokeji 2019 zrejme hrať v Košiciach a nie v Bratislave

0 12

- Reklama -

KOŠICE 14. mája (WebNoviny.sk) – Základná skupina so slovenskou reprezentáciou na budúcoročnom svetovom šampionáte v ľadovom hokeji sa zrejme bude hrať v Košiciach. Informáciu uverejnil denník Šport v pondelňajšom vydaní.

Podľa informátorov denníka z prostredia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) je to už takmer hotová záležitosť.

V metropole východu by mal tím SR absolvovať stretnutia základnej skupiny a v prípade prieniku medzi osem najlepších tímov šampionátu by sa presunul do Bratislavy. Slováci sa však do štvrťfinále dostali dosiaľ naposledy v roku 2013.

- Reklama -

Odporúčame:
MS v hokeji 2018: Slovensko v zápase proti Švédsku zmazalo dvojgólové manko a získalo bod (video)

Ostatní čítajú
1 z 3 034

V neprospech Košíc hrá kapacita tamojšieho štadióna. Do Steel arény sa zmestí 8300 priaznivcov, bratislavský “zimák” je určený pre 10 055 divákov. Po skončení MS 2018 v Dánsku je v Bratislave na programe tlačová konferencia, na ktorej organizátori predstavia podujatie organizované na Slovensku.

Základné informácie by však mali prezentovať už počas tohto týždňa na kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Kodani. Prvý a dosiaľ jediný hokejový šampionát seniorov sa na Slovensku konal v roku 2011. Domáca reprezentácia vtedy všetky stretnutia odohrala v Bratislave.

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci budú na domácich MS v hokeji 2019 zrejme hrať v Košiciach a nie v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -