- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Prípravné zápasy v zámorskej NHL budú po prvý raz rozhodovať aj ženské rozhodkyne

0 4

- Reklama -

6.9.2019 (Webnoviny.sk) – Po prvý raz budú prípravné zápasy hokejových tímov pred novou sezónou NHL rozhodovať aj ženy.

Turnaje na predsezónnych kempoch štartujú už tento víkend a na oficiálnych súpiskách sa ocitli aj Katie Guayová a Kelly Cooková ako hlavné rozhodkyne a Kirsten Walshová a Kendall Hanleyová ako asistentky na čiarach. Túto štvoricu vybrali spomedzi pôvodného počtu 96 rozhodcov, v tomto počte figurovalo aj 11 žien.

Podľa vedenia NHL je to ďalší krok k tomu, aby ženy v budúcnosti začali rozhodovať aj oficiálne zápasy NHL počas súťažnej sezóny. Komisár Gary Bettman už viackrát podotkol, že si to vie predstaviť.

- Reklama -

Katie Guayová (36) je najskúsenejšia spomedzi predmetnej štvorice. Táto rodáčka z Westfieldu v štáte Massachusetts má za sebou účasť na ženskom hokejovom turnaji na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Ostatní čítajú
1 z 3 421

Bola delegovaná na turnaj v kalifornskom Irvine, ktorý bude hostiť tím Anaheim Ducks. Jej kolegyňa Kelly Cooková, ktorá už rozhodovala na majstrovstvách sveta žien, bude pôsobiť na prípravnom turnaji v Nashville.

Viac k témam: NHL, rozhodkyne
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípravné zápasy v zámorskej NHL budú po prvý raz rozhodovať aj ženské rozhodkyne © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -