Prestup Mbappého do Realu Madrid je už vraj na spadnutie. Ako sa celý príbeh skončí?

Kylian Mbappé má s PSG kontrakt do 30. júna 2024 a nedávno informoval predstaviteľov klubu, že neaktivuje opciu na predĺženie zmluvy o ďalších dvanásť mesiacov.

31.7.2023 (SITA.sk) – Príbeh okolo odchodu francúzskeho futbalistu Kyliana Mbappého z tímu Paríža Saint-Germain by mohol byť spečatený už o niekoľko dní.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca s odvolaním sa na známeho športového reportéra Rodriga Fáeza, funkcionári Realu Madrid chcú v tomto týždni uzavrieť prestup 24-ročného hráča a predstaviť ho ako novú posilu v priebehu nasledujúceho týždňa.

Saudskú Arábiu odmietol

Medzitým situáciu okolo Mbappého sonduje údajne aj anglický FC Liverpool. Ako cez víkend uviedol britský web mirror.co.uk, zástupcovia “The Reds” vedú rozhovory s predstaviteľmi PSG o možnostiach ročného hosťovania Mbappého na Anfielde.

Saudskoarabský klub Al-Hilal pred niekoľkými dňami ponúkol Parížanom za prestup Mbappého 300 miliónov eur, pričom pre samotného hráča pripravil ročný kontrakt s platom 700 miliónov eur.

Predstavitelia francúzskeho šampióna potvrdili túto ponuku a dali saudskoarabskému klubu povolenie začať rokovania priamo s Mbappém, no ten sa nechcel stretnúť s predstaviteľmi Al-Hilalu, čo údajne nahnevalo funkcionárov parížskeho klubu.

Zadarmo Mbappého nepustia

Majster sveta z roku 2018 má s PSG kontrakt do 30. júna 2024 a nedávno informoval predstaviteľov klubu, že neaktivuje opciu na predĺženie zmluvy o ďalších dvanásť mesiacov. Zároveň vyjadril túžbu odohrať v parížskom mužstve nasledujúcu sezónu 2023/2024.

Klub však nechce nechať Mbappého odísť zadarmo na konci budúceho ročníka a tvrdí, že najlepší strelec MS 2022 buď podpíše novú zmluvu, alebo ho predajú.

Špekulácie o tom, že PSG čoskoro vstúpi do rokovaní s prípadnými záujemcami o Mbappého služby, zosilneli už počas predminulého víkendu po tom, ako mužstvo španielskeho trénera Luisa Enriqueho odcestovalo na predsezónne turné do Japonska bez najväčšej hviezdy.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: SITA.sk – Prestup Mbappého do Realu Madrid je už vraj na spadnutie. Ako sa celý príbeh skončí? © SITA Všetky práva vyhradené.