Mužský štvorkajak v Mníchove triumfoval. Baláž, Myšák, Zalka a Botek sú vicemajstri Európy

20.8.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský mužský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek získal strieborné medaily v sobotňajšom popoludňajšom finále disciplíny K4 na 500 metrov na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Mníchove.

Slováci, ktorí prenikli do deväťčlenného finále ako najrýchlejšia semifinálová loď, dosiahli čas 1:20,877 min, na „zlatých“ Nemcov mali stratu 0,595 s.

Obhájili pozíciu vicemajstrov

V sobotňajšom finále sa od úvodu držali na čele spoločne s Nemcami. Tí približne v polovici trate zrýchlili, s čím sa slovenskí reprezentanti nedokázali vyrovnať, a tak bojovali o 2. miesto.

V závere ešte museli odraziť útok Francúzov, ale nakoniec Slováci obhájili pozíciu vicemajstrov „starého kontinentu“ z vlaňajšieho šampionátu v poľskej Poznani.

Ženy boli v semifinále druhé

Ženský štvorkajak Ivana Kmeťová, Dagmar Čulenová, Mariana Petrušová a Lisa-Maria Gamsjägerová skončil v dopoludňajšom semifinále na 500 metrov na 2. mieste, za najrýchlejšími Španielkami zaostali Slovenky o 0,084 s.

Ženské finále je na programe v nedeľu popoludní o 14.26 h SELČ.

Brali aj ôsme a deviate miesta

V akcii boli v sobotu i ďalší slovenskí reprezentanti. Kanoista Matej Rusnák vo finále na jednom kilometri obsadil s časom 4:04,113 min posledné 9. miesto, keď za víťazným Rumunom Catalinom Chirilom zaostal o 14,432 s.

O čosi lepšie sa darilo Ivane Kmeťovej s Lisou-Mariou Gamsjägerovou, ktoré vo finále K2Ž na 500 m obsadili 8. priečku. Triumfovali Poľky Karolina Najová a Anna Pulawská.

Peter Gelle v B-finále K1M na 1000 m obsadil 8. miesto s mankom 7,114 s na víťazného reprezentanta Litvy Andreja Olijnika (3:37,054 min).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Majstrovstvá Európy v rýchlostnej kanoistike
Zdroj: Webnoviny.sk – Mužský štvorkajak v Mníchove triumfoval. Baláž, Myšák, Zalka a Botek sú vicemajstri Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

Agentúra SITA

Recent Posts

Róbert Remiáš bol zavraždený pred 28 rokmi, jeho smrť dodnes nevyšetrili

Róbert Remiáš zahynul 29. apríla 1996 večer pri výbuchu svojho auta. Viac

17 minút ago

Na všetkých slovenských súdoch bola nahlásená bomba, zasahujú hasiči aj polícia

V teréne je v ôsmich okresoch 22 hasičov s deviatimi kusmi techniky. Viac

18 minút ago

Zdeno (†47) na Spartan Race náhle zomrel. Mali ho ignorovať! Na pretekoch súťažila aj jeho malá dcérka

Tragický incident sa odohral počas vytrvalostných pretekov Spartan Honor Race vo Vojenskom obvode Záhorie. Jeden…