Mladí Slováci spoznali svojich súperov na argentínskych MS vo futbale do 20 rokov

Z každej zo šiestich základných skupín postúpia do osemfinále dve najlepšie mužstvá, ktoré doplnia najlepšie štyri tímy z 3. miest v skupinách.

21.4.2023 (SITA.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov budú na blížiacich sa majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Argentíne účinkovať v základnej B-skupine.

Tím kouča Alberta Rusnáka st. si v nej zmeria sily s rovesníkmi z USA, Ekvádora a Fidži. Rozhodol o tom piatkový žreb vo švajčiarskom Zürichu.

Hrať sa malo v Indonézii

Turnaj sa uskutoční od 20. mája do 11. júna. Podujatie sa pôvodne malo konať v Indonézii, ale tamojší organizátori mali problém s účasťou izraelskej reprezentácie.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) sa preto rozhodla odňať Indonézii organizátorské právo a šampionát presunula do náhradného dejiska – do Argentíny.

Mladí Slováci si vybojovali účasť na svetovom šampionáte do 20 rokov počas vlaňajších domácich majstrovstiev Európy hráčov do 19 rokov, keď v baráži zdolali Rakúšanov.

Slováci začnú proti Fidži

Európu bude v Argentíne reprezentovať dovedna päť tímov – okrem Slovákov a Izraelčanov taktiež Angličania, Francúzi a Taliani.

Hráči spod Tatier vstúpia do svetového šampionátu 20. mája zápasom proti tímu Fidži. O tri neskôr nastúpia proti Ekvádorčanom a 26. mája odohrajú duel proti Američanom.

Z každej zo šiestich základných skupín postúpia do osemfinále dve najlepšie mužstvá, ktoré doplnia najlepšie štyri tímy z 3. miest v skupinách.

MS vo futbale do 20 rokov

zloženie základných skupín

A-skupina: Argentína, Uzbekistan, Guatemala, Nový Zéland
B-skupina: USA, Ekvádor, Fidži, SLOVENSKO
C-skupina: Senegal, Japonsko, Izrael, Kolumbia
D-skupina: Taliansko, Brazília, Nigéria, Dominikánska republika
E-skupina: Uruguaj, Irak, Anglicko, Tunisko
F-skupina: Francúzsko, Kórejská republika, Gambia, Honduras

Viac k témam: MS vo futbale do 20 rokov
Zdroj: SITA.sk – Mladí Slováci spoznali svojich súperov na argentínskych MS vo futbale do 20 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh