Michalovčanom vyšla premiéra v Tipsport lige, „barani“ začali domácu súťaž výhrou pod Tatrami

0 8

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Michaloviec zažili úspešnú premiéru v slovenskej najvyššej súťaži Tipsport lige. V piatkovom dueli prvého kola základnej časti na domácom ľade zdolali MHk 32 Liptovský Mikuláš hladko 5:1.

Zemplínčania rozhodli o svojom triumfe vydarenou druhou tretinou, v ktorej trikrát skórovali. V presilovke otvoril skóre fínsky legionár Aki Juusela, o minútu neskôr sa presadil Matej Giľák a v početnej výhode uspel aj holandský bek Mike Dalhuisen.

Náročný štart Bystrice

V záverečnej časti hry pridali domáci dva presné zásahy z hokejok Christopha Lalancetta so Samuelom Chalupom a hostia zaznamenali len čestný gól vďaka Radoslavovi Macíkovi.

Ostatní čítajú
1 z 3 421

Majstrovská Banská Bystrica zvládla náročný štart na ľade ambiciózneho Popradu. “Barani” pod Tatrami rýchlo viedli zásluhou Dávida Šoltésa, ale následne dvakrát inkasovali od Guillauma Leclerca s Lukášom Paukovčekom a ešte desať minút pred koncom tretej tretiny prehrávali.

Potom však strhli víťazstvo na svoju stranu gólmi Michala Kabáča a Joonu Jääskeläinena.

Zvolen neuspel v Miškovci

Podobný obrat sa podaril aj Trenčanom, ktorí triumfovali v Detve 2:1 po presných zásahoch mladíkov Mareka Valacha s Martinom Chromiakom v záverečnom dejstve.

Striedavo sa darilo slovenským tímom v konfrontácii s maďarskými protivníkmi. Nitrania na domácom ľade zdolali MAC Budapešť najtesnejším rozdielom 3:2, keď v poslednej tretine gólmi Kala Kerbashiana a Judda Blackwatera otočili nepriaznivý stav.

Naopak, nedarilo sa Zvolenčanom na ľade Miškovca. Zverenci trénera Andreja Podkonického prehrali 1:2, keď inkasovali od bývalého spoluhráča Davisa Vandana a maďarského útočníka Jánosa Vasa.

Tipsport liga 2019/2020

1. kolo – piatok

HK Dukla Ingema Michalovce – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Góly: 25. Juusela (Dalhuisen, Lalancette), 26. Giľák (Safaralejev, Linet), 36. Dalhuisen (Mašlonka, Zekucia), 41. Lalancette (Juusela, Mašlonka), 55. Chalupa (Hamráček, Toma) – 47. Macík (K. Ozolinš, Stehlík)

HK Poprad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 19. Leclerc, 24. Paukovček (P. Svitana) – 9. Šoltés (Tamáši, Bartánus), 51. Kabáč (Róth), 58. Jääskeläinen (Hrnka)

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 21. Sčurko (Martin Chovan) – 43. M. Valach (Bartovič, Radjenovic), 50. Chromiak

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 10. Vandane (Beauviller, Vas), 37. Vas (Beauviller, Dudás) – 33. Kelemen (Corrin)

HK Nitra – MAC Budapešť 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly: 19. Gabrielle (Scheidl, Olsen), 42. Kerbashian (A. Sloboda), 55. Blackwater (Rác) – 14. Langkow (Bodó, Orban), 32. Langkow (Orban)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Michalovčanom vyšla premiéra v Tipsport lige, „barani“ začali domácu súťaž výhrou pod Tatrami © SITA Všetky práva vyhradené.