in ,

Jamajská šprintérka sa na olympiáde v Tokiu prepočítala, vypustený finiš ju pripravil o semifinále (video)

3.8.2021 (Webnoviny.sk) – Chcela postúpiť s minimálnym úsilím, no jej ľahkovážnosť hraničiaca s aroganciou bola napokon potrestaná. Jamajská šprintérka Shericka Jacksonová obsadila v pondelkovom piatom rozbehu na 200 m na olympijských hrách v Tokiu až 4. miesto a nepostúpila do semifinále.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Online prenos (minúta po minúte)

Bronzová medailistka zo sobotňajšej “stovky” sa krátko pred cieľom nachádzala na 2. pozícii zaručujúcej postup ďalej, no nepochopiteľne zvoľnila tempo a stihli sa pred ňu dostať ešte dve súperky. V prípade, že by dosiahla aspoň o stotinu sekundy lepší čas, semifinále by jej neušlo.

“Shericka sa prepočítala a draho za to zaplatila. Očakával som, že jej bude dariť omnoho lepšie,“ povedal tréner jamajskej bežkyne Stephen Francis podľa webu sport.pl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 2. august (fotografie)

Finále žien na 200 m však bude mať grády aj napriek neúčasti Jacksonovej. Jej krajanka Elaine Thompsonová-Herahová, zlatá v sobotňajšom šprinte na 100 m, v semifinále zabehla “dvojstovku” s výrazne vypusteným finišom za 21,66 s, čo znamená, že vo finále by mohla atakovať svetový rekord 21,34 s Američanky Florence Griffithovej Joynerovej ešte z OH 1988 v Soule.

Viac k témam: atletika – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Jamajská šprintérka sa na olympiáde v Tokiu prepočítala, vypustený finiš ju pripravil o semifinále (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak Slovan Bratislava postúpi cez Lincoln Red Imps, čaká ho Olympiakos Pireus alebo Ludogorec Razgrad

Florida hlási najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie, guvernér odmieta rúška aj očkovanie