in ,

Islanders triumfovali nad Černákovou Tampou a vyrovnali sériu, predĺženie odvrátil Pulock (video)

20.6.2021 (Webnoviny.sk) – Mimoriadne vyrovnaná je semifinálová séria play-off zámorskej hokejovej NHL medzi obhajcom Stanleyho pohára tímom Tampa Bay Lightning a New Yorkom Islanders. V sobotu “ostrovania” na svojom ľade triumfovali tesne 3:2 a stav série hranej na štyri víťazstvá vyrovnali na 2:2.

Na ľade nechýbal ani slovenský obranca Erik Černák, v defenzíve “bleskov” odohral 19:21 min vrátane 49 sekúnd v oslabení, prezentoval sa jednou asistenciou, jednou strelou na bránku a pripísal si aj dve trestné minúty.

Slovenský bek asistoval pri prvom zásahu svojho mužstva v podaní Braydena Pointa a v aktuálnej edícii play-off už má na svojom konte 8 prihrávok.

Rozhodujúca bola druhá tretina

NY Islanders rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine. Po bezgólovej prvej dvadsaťminútovke v nej skórovali až trikrát z hokejok Josha Baileyho, Mathewa Barzala a Matta Martina.

Lightning sa vydali na stíhaciu jazdu a v tretej časti skorigovali zásahmi Brayden Pointa a Tylera Johnsona. Tampa Bay mala aj šancu na vyrovnania, čím by duel poslala do predĺženia. V posledných sekundách Ryan McDonagh síce prekonal domáceho brankára Semiona Varlamova, ale presne 2,7 sekúnd pred treťou sirénou Ryan Pulock zastavil puk tesne pred bránkovou čiarou a odvrátil pokračovanie duelu.

“Bránka bola voľná a ja som chcel zabrať čo najväčší priestor. Našťastie sa podarilo odvrátiť gól. Bol krásny pocit o niekoľko sekúnd neskôr oslavovať víťazstvo,” komentoval Pulock na webe NHL.com.

Point skóroval už v siedmich súbojoch

Brayden Point v tohtosezónnej edícii vyraďovacej časti zaznamenal už dvanásty presný zásah a skórovať sa mu podarilo už v siedmom súboji bez prerušenia. Pred ním sa to v celej NHL podarilo len ôsmim hokejistom, rekordnú šnúra v roku 1976 zaznamenal Reggie Leach z Philadelphie Flyers, ktorý strelil gól v desiatich zápasoch vyraďovacej časti v sérii.

Piaty zápas série sa uskutoční v noci z pondelka na utorok na ľade Lightning.

Viac k témam: NHL National Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Islanders triumfovali nad Černákovou Tampou a vyrovnali sériu, predĺženie odvrátil Pulock (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prezidentka Čaputová je vo funkcii už druhý rok, koaliční aj opoziční politici ohodnotili jej prácu

Väčšiu dôveru ako nedôveru má len prezidentka Čaputová, ľudia veria aj Pellegrinimu či Sulíkovi