FC Liverpool údajne vstúpil do hry o Mbappého, s PSG vedie rozhovory o ročnom hosťovaní

Klub nechce nechať Mbappého odísť zadarmo na konci budúceho ročníka a tvrdí, že najlepší strelec MS 2022 buď podpíše novú zmluvu, alebo ho predajú.

30.7.2023 (SITA.sk) – Anglický futbalový klub FC Liverpool údajne vstúpil do hry o získanie francúzskeho útočníka Kyliana Mbappého z Paríža Saint-Germain.

Ako referuje britský web mirror.co.uk, zástupcovia „The Reds“ vedú rozhovory s predstaviteľmi PSG o možnostiach ročného hosťovania 24-ročného hráča na Anfielde.

Lukratívna ponuka od Al-Hilal

Saudskoarabský klub Al-Hilal pred niekoľkými dňami ponúkol Parížanom za prestup Mbappého 300 miliónov eur, pričom pre samotného hráča pripravil ročný kontrakt s platom 700 miliónov eur.

Predstavitelia francúzskeho šampióna potvrdili túto ponuku a dali saudskoarabskému klubu povolenie začať rokovania priamo s Mbappém, no ten sa nechcel stretnúť s predstaviteľmi Al-Hilalu, čo údajne rozhnevalo funkcionárov parížskeho klubu.

Nechcú ho nechať odísť zadarmo

Majster sveta z “mundialu” v roku 2018 má s PSG kontrakt do 30. júna 2024 a nedávno informoval predstaviteľov klubu, že neaktivuje opciu na predĺženie zmluvy o ďalších dvanásť mesiacov. Zároveň vyjadril túžbu odohrať v parížskom mužstve nasledujúcu sezónu 2023/2024.

Klub však nechce nechať Mbappého odísť zadarmo na konci budúceho ročníka a tvrdí, že najlepší strelec MS 2022 buď podpíše novú zmluvu, alebo ho predajú.

V hre by mohol byť aj Real Madrid

Špekulácie o tom, že PSG čoskoro vstúpi do rokovaní s prípadnými záujemcami o Mbappého služby, zosilneli už počas minulého víkendu po tom, ako mužstvo španielskeho trénera Luisa Enriqueho odcestovalo na predsezónne turné do Japonska bez najväčšej hviezdy.

Mbappého meno sa dlhodobo spája s prestupom do španielskeho Realu Madrid, ktorý predvlani ponúkol za transfer 180 miliónov eur. Pred rokom sa zdalo, že Mbappé zamieri ako voľný hráč do Realu Madrid, no na poslednú chvíľu cúvol a podpísal s parížskym Saint-Germain novú zmluvu.

V tejto chvíli sa zdá, že Mbappé buď zostane v PSG a nebude hrať celú sezónu 2023/2024, kým zadarmo odíde, alebo si funkcionári z Parku princov sadnú za rokovací stôl so zástupcami španielskeho Realu Madrid a zrealizujú ešte počas tohto leta prestup, ktorý údajne Mbappé najviac preferuje. Situáciu k spokojnosti všetkých strán by však napokon mohlo vyriešiť ročné hosťovanie hráča v FC Liverpool.

Viac k témam: La Liga, Ligue 1
Zdroj: SITA.sk – FC Liverpool údajne vstúpil do hry o Mbappého, s PSG vedie rozhovory o ročnom hosťovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh