Slovenskí futbalisti do 21 rokov sa naladili na kvalifikačný zápas, jednoznačne zdolali Bielorusov

0 19

14.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase nad rovesníkmi z Bieloruska jednoznačne 3:0. Zverenci trénera Adriána Guľu sa víťazne naladili pred pondelňajším súbojom kvalifikácie o postup na ME 2021, v ktorom si zmerajú sily s hráčmi Gruzínska. V Senci postupne skórovali do bieloruskej bránky Jozef Špyrka, Ladislav Almási a po zmene strán uzavrel skóre Dávid Ďuriš.

Diktovali tempo hry

Slovenskí mladíci v prvom polčase diktovali tempo hry. Kým Bielorusi sa nedostali ani k jednej strele na bránku, domáci reprezentanti až šesťkrát zamestnali gólmana Pavla Pavljučenka. Prvého presného zásahu sa dočkali tesne pred uplynutím polhodiny hry. V 29. min Marián Chobot prenikol do šestnástky po ľavej strane, spätnou prihrávkou našiel Jozefa Špyrku, ktorý z hranice bieleho bodu skóroval. Za dobrý výkon boli Slováci v úvodnom dejstve odmenení ešte raz, keď po centri z pravej strany presne hlavičkoval útočník prvoligového tímu FC Petržalka Ladislav Almási.

V druhom polčase obaja tréneri výrazne pozmenili svoje zostavy na trávniku. Viac to pomohlo Bielorusom, ktorí vyrovnali priebeh hry a dostali sa aj do niekoľkých zakončení. Jedným zo striedajúcich hráčov bol aj slovenský brankár Martin Vantruba, ktorý si však rovnako ako Dávid Šípoš udržal čisté konto.

Ostatní čítajú
1 z 526

Proti Gruzínsku musia pridať

Futbalisti spod Tatier sa po zmene strán iba ojedinele dostávali do šancí. V 85. min však súpera definitívne zlomili tretím gólom, keď po prihrávke Lukáša Fabiša usmernil loptu do siete Dávid Ďuriš.

Výsledok je jednoznačný. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, strelili sme dva góly a mali sme aj ďalšie šance. V druhom dejstve sa súper zlepšil a my sme neboli už takí presní a rýchli. Vedenie o dva góly môže byť zradné, ale našťastie to chalani ustáli vzadu. Následne sme to upokojili, pridali ešte tretí gól, ale v pondelok proti Gruzínsku budeme musieť ešte pridať. Verím, že to zvládneme,” vyjadril sa v rozhovore pre RTVS tréner tímu SR “21” Adrián Guľa.

Prípravný zápas hráčov do 21 rokov

štvrtok – Senec

Slovensko – Bielorusko 3:0 (2:0)
Góly: 29. Špyrka, 33. Almási, 85. D. Ďuriš

Viac k témam: slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí futbalisti do 21 rokov sa naladili na kvalifikačný zápas, jednoznačne zdolali Bielorusov © SITA Všetky práva vyhradené.