- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rokovania o novom návrhu dohody o brexite prebehnú v najbližších dňoch, tvrdí Juncker

0 49

- Reklama -

2.10.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker privítal “odhodlanie” britského premiéra Borisa Johnsona pokročiť v rozhovoroch o odchode Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ) a uviedol, že rokovania o jeho novom návrhu dohody o brexite sa uskutočnia “v najbližších dňoch”.

Ako informovala EK, napriek priepasti medzi oboma stranami Juncker “uznal pozitívne posuny” v niektorých návrhoch, ktoré Johnson poslal v stredu do Bruselu. Povedal však tiež, že niektoré body sú stále problematické a “budú si v najbližších dňoch vyžadovať ďalšiu prácu”.

- Reklama -

Johnson vo svojom liste Junckerovi napísal, že jeho návrhy “poskytujú základ pre rýchle rokovania”. Juncker podľa agentúry AP pripustil možnosť, že sa podarí nájsť spôsob, ako vyriešiť zostávajúce rozdiely.

Británia má opustiť Európsku úniu 31. októbra. Aby sa tak stalo s dohodou, musia ju obe strany dosiahnuť do konca summitu EÚ, ktorý sa uskutoční 17. a 18. októbra.

Ostatní čítajú
1 z 6 692

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovania o novom návrhu dohody o brexite prebehnú v najbližších dňoch, tvrdí Juncker © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -