Trojica Rómov z Popradu okradla dôchodcu počas dňa. Okoloidúci nemohli neurobili nič

Televízia Markíza informuje o nepríjemnom inidente z Popradu, kde došlo k prepadnutiu počas dňa, ktoré zachytili kamery.  Osemdesiatročného dôchodcu v parku okradla skupina mladíkov.

Dôchodca oddychoval na lavičke, kde k nemu pribehla trojica mladíkov a začala mu kradnúť peňaženku. Trojica si počkala, kým bude okolie aspoň trošku prázdne, a potom ho napadli. Dôchodca sa snažil brániť pomocou palice, ale to na odrazenie zlodejov nestačilo. Po olúpení ho nechali bez pomoci ležať na zemi.

Našťastie, polícia zasiahla rýchlo a chytila prvého páchateľa už po dvadsiatich minútach a ďalších dvoch v priebehu jednej hodiny. Podľa hovorcu polície Prešovského kraja, páchateľmi sú traja mladíci “známej firmy”. Dvaja z nich sú vo veku 20 a 33 rokov, ale najmladší útočník má len štrnásť rokov. Mladší z páchateľov má už za sebou aj iné prehrešky, napríklad vylamovanie zámkov na zdieľaných bicykloch a ich neoprávnené používanie.

Páchateľom hrozí za tento zločin trest od sedem do dvanástich rokov za mrežami. V prípade maloletého môže byť trest polovičný.

Toto je len jedna z mnohých príkladov, ktoré poukazujú na potrebu zlepšenia bezpečnosti a ochrany verejnosti, najmä pre zraniteľné skupiny ako sú dôchodcovia.