Primátor Meričko nepodpíše zvyšovanie daní a poplatkov. “Je to nespravodlivé”, upozorňuje.

Primátor mesta Humenné Miloš Meričko na sociálnej sieti vyjadril svoje sklamanie nad tým, ako, podľa jeho slov, “pristupujú poslanci k svojim povinnostiam v záležitostiach, ktoré sú pre všetkých obyvateľov mesta dôležité. “

” Už ma neprekvapuje populizmus, pokrytectvo a neekonomické správanie sa jednej časti poslancov. Za tie roky, čo v zastupiteľstve sedia, už ľudia vedia, ktorí to sú.
Prekvapil ma však populizmus u poslancov, ktorí sa bežne hlásia k rozumným a ekonomickým riešeniam. ” Píše Meričko na svojom politickom profile.
Podľa neho poslanci schválili návrh, ktorý zaťažuje mladých a produktívnych ľudí na úkor dôchodcov, ktorí majú istý príjem.
Rozhorčenie primátora Miloša Merička spôsobil schválený poslanecký návrh, ktorý na rokovaní mestského zastupiteľstva navrhol poslanec Ing. Andrej Bača. Ten navrhol, aby poplatok za komunálny odpad bol pre seniorov od 62 rokov o 50% nižší, čím by bol na nižšej úrovni ako je v súčasnosti. Pre všetky ostatné vekové kategórie by poplatok za odpad stúpol priblížne o 6 eur za rok.

Humenskí poslanci schválili poplatok za komunálny odpad vo výške 19,49 eura na obyvateľa, no primátor mesta uznesenie kvôli schválenému pozmeňujúcemu návrhnu poslanca Andreja Baču, nepodpíše.

Poplatky a dane ostávajú zatiaľ v nezmenených číslach.

Prečítajte si vyjadrenie primátora v plnom zneni:

DAŤ PODPIS POD NESPRAVODLIVÉ ZVÝŠENIE DANÍ? TO TEDA NIE!Som neobyčajne sklamaný z toho, ako pristupujú poslanci k…

Zveřejnil(a) Miloš Meričko dne Neděle 27. října 2019ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac