Nerobte to! Žena prijímala žiadosti od úplne cudzích ľudí. Skončilo to katastrofou, ktorá jej zničila život

foto: google.sk

foto: google.sk

Dnešná doba nám ponúka mnoho vymožeností, ktoré zlepšujú a uľahčujú náš život. Jednou z takýchto vymožeností sú sociálne siete, ktoré umožňujú ľuďom komunikovať jednoduchšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. Samozrejme, každá výhoda prináša aj svoje nevýhody, a ani v tomto prípade to nie je inak.

Aj vám sa už stalo, že ste dostali žiadosť o priateľstvo na Facebooku od neznámeho muža? Mali by ste byť obozretní a takéto žiadosti radšej neprijímať. Ako sa môže zdanlivo neškodné potvrdenie žiadosti o priateľstvo zmeniť na nočnú moru?

Sociálne siete ako Facebook a Instagram sú dnes neoddeliteľnou súčasťou života väčšiny ľudí. Facebook je jednou z najpoužívanejších platforiem, kde ľudia komunikujú cez chat, zdieľajú príspevky a fotografie. Najväčším rizikom je, že na Facebooku si vás môže do priateľov pridať ktokoľvek a sledovať váš zdieľaný obsah. Mnohí z nás si určite všimli, že dostali žiadosť o priateľstvo od neznámeho muža. Možno ste žiadosť potvrdili, lebo sa vám muž na fotke zdal sympatický a boli ste zvedaví, kto to je a čo chce.

Nedávno sa na stránke Viral Hatch objavil príbeh, ktorý šokoval mnoho ľudí a upozornil na riziká neuváženého správania sa na internete. Príbeh prerozprával policajný úradník, aby varoval ľudí pred zverejňovaním určitých informácií na sociálnych sieťach.

Predstavte si, že dostanete žiadosť o priateľstvo od príťažlivého muža. Hoci ho nepoznáte, žiadosť potvrdíte. O pár dní neskôr zverejníte na svojom profile fotku svojej dcérky, ktorá vám pripadá veľmi rozkošná. Nie je to hocijaký deň, ale jej prvý školský deň! K fotke napíšete, že ste na svoju dcérku veľmi hrdá. Vaša dcérka nastupuje do prvého ročníka základnej školy. Ste z celej situácie rozrušená a chcete sa o svoje šťastie podeliť s priateľmi na Facebooku. Medzitým ste zabudli na potvrdenú žiadosť od neznámeho muža, ktorý je stále medzi vašimi priateľmi a sleduje váš obsah.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane