Polícia pátra po autorovi nahrávky, ktorý šíri poplašné správy spojené s koronavírusom (video)

13.3.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia pátra po autorovi nahrávky, v ktorej mužský hlas hovorí, že do Bratislavy mieri 1 500 vojakov a pre šírenie nového koronavírusu Covid-19 sa vyhlási stanné právo.

Viac o téme: Koronavírus

„Ide o hoax. Keďže existuje dôvodné podozrenie, že ide o trestný čín šírenie poplašnej správy, autorovi hrozí väzenie,“ informovala polícia na svojej stránke Hoaxy a podvody na sociálnej sieti.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia. Doteraz bolo na Slovensku potvrdených 21 prípadov ľudí nakazených koronavírusom. Svetová zdravotnícka organizácia považuje šírenie koronavírusu za pandémiu.

Pátranie po autorovi nahrávky

MIMORIADNE: POLÍCIA PÁTRA PO AUTOROVI TEJTO NAHRÁVKY, HROZÍ MU VÄZENIEUpozornili ste nás viacerí na masové šírenie priloženej zvukovej nahrávky. Ide o hoax. Keďže existuje dôvodné podozrenie, že ide o trestný čín "šírenie poplašnej správy", autorovi hrozí väzenie. Ako nám môžete pomôcť?Pošlite nám do správy:- váš tip (meno, bydlisko – mesto) autora- poprosíme aj niekoľkých z vás, aby nám poslali svoje mená, adresy a telefónne čísla pre prípad nutnosti svedeckej výpovede, ktorá je potrebná pre trestné konanie a usvedčenie páchateľa

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Čtvrtek 12. března 2020

Viac k témam: hoax, Koronavírus, poplašná správa
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia pátra po autorovi nahrávky, ktorý šíri poplašné správy spojené s koronavírusom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac