Podnikatelia žiadajú vládu o prijatie cestovnej mapy, „vypnutie“ Slovenska vnímajú ako extrémne riešenie

0 20

10.4.2020 (Webnoviny.sk) – Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) opätovne vyzýva vládu, aby po diskusii s epidemiológmi, podnikateľmi, právnikmi a ekonómami prijala cestovnú mapu, ktorá spoločnosť prevedie aktuálnym ťažkým obdobím.

“Cieľom plánu bude obnovený ekonomický a spoločenský život, hoci obmedzený potrebnými opatreniami, ktorých zmyslom má byť primeraná ochrana obyvateľstva a rozloženie následkov tak, aby boli zvládnuteľné,” dodáva aliancia.

Viac o téme: Koronavírus

Ostatní čítajú

Zároveň poukazuje, že bez toho, aby mala vláda zmysluplný plán a víziu riešení nielen na operačnej, ale aj strategickej úrovni, budú náklady na oživenie ekonomiky násobne vyššie než cena súčasných opatrení na zastavenie šírenia vírusu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

“Opatrenie vlády a parlamentu považujeme za správny začiatok, je ale potrebné ich doplniť o opatrenia smerujúce k pomoci pre veľké podniky, ako aj o opatrenia umožňujúce zamestnancom pracovať, to znamená, smerujúce k otvoreniu škôl pri zavedení potrebných bezpečnostných opatrení,” konštatuje PAS.

Je presvedčená, že k riešeniu situácie ohľadom koronavírusu je potrebné pristúpiť systematicky a s maximálnou mierou odbornosti a vyzýva vládu a premiéra, aby namiesto vyhlásení spôsobilých šíriť hystériu a rozvrat v spoločnosti hľadali cestu, ako minimalizovať škody na zdraví obyvateľov, spoločenskom a ekonomickom živote krajiny.

“Vypnutie” Slovenska vníma ako extrémne riešenie hodné zváženia nanajvýš v prípade, ak by sa situácia výrazne zhoršila.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, ekonomické opatrenia, epidemiológovia, Koronavírus, PAS Podnikateľská aliancia Slovenska, podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikatelia žiadajú vládu o prijatie cestovnej mapy, „vypnutie“ Slovenska vnímajú ako extrémne riešenie © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac