in ,

Bayern Mníchov v 1000. domácom bundesligovom zápase preťal trojzápasovú sériu prehier (foto)

25.2.2024 (SITA.sk) – Nemecký futbalový klub FC Bayern Mníchov sa v sobotňajšom ligovom stretnutí proti mužstvu RB Lipsko (2:1) zapísal do histórie. Ako prvý nemecký tím odohral v tamojšej I. bundeslige 1000. zápas pred vlastným publikom.

Strácajú osem bodov

Jubileum skrášlil anglický kanonier Bavorov Harry Kane, ktorý zaznamenal dva góly a v Allianz Arene skóroval v tejto sezóne v lige už 17-krát. Dovedna v tejto sezóne dosiahol v I. bundeslige 27 gólov.

Zo spomenutej tisícky domácich bundesligových duelov Bayern vydoloval až 744 víťazstiev, 166 remíz a pripísal si na konto iba 90 prehier. Napriek víťazstvu nad „býkmi“ z Lipska sú Mníchovčania naďalej na 2. priečke v tabuľke, na vedúci Bayer Leverkusen strácajú osem bodov.

Trojzápasová séria prehier

Bayern v dueli proti Lipsku preťal trojzápasovú sériu prehier. Tú odštartovala ligová prehra v Leverkusene (0:3), nasledoval neúspech v Lige majstrov na pôde Lazia Rím (0:1) a minulý víkend úradujúci nemecký šampión padol v Bochume (2:3).

Všetci sme na jednej lodi. Samozrejme, zažiť v Bayerne tri prehry v priebehu týždňa nie je ľahké obdobie, a preto sa z tohto víťazstva veľmi tešíme,“ poznamenal skúsený ofenzívny stredopoliar Bavorov Thomas Müller.

Čierne pásky

Pred zápasom bola minúta ticha za víťaza MS 1990 Andreasa Brehmeho, ktorý v priebehu týždňa odišiel na večnosť. Hráči Bayernu mali na rukávoch aj čierne pásky.

„Som rád za hráčov, za snahu, za výkon. Je dobré, že Harry Kane skóroval. Bolo to dôležité pre neho i pre nás. Leverkusen vyhral dosť zápasov po góloch zo záverečných minút. Teraz sme boli na rade my,“ poznamenal tréner Bayernu Thomas Tuchel, ktorého mužstvo strhlo triumf na svoju stranu až v nadstavenom čase druhého polčasu.

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: SITA.sk – Bayern Mníchov v 1000. domácom bundesligovom zápase preťal trojzápasovú sériu prehier (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

V druhom kole prezidentských volieb by podľa prieskumu Focus vyhral Pellegrini, porazil by Korčoka aj Harabina

Vo štvrtok má pokračovať proces vo vydieračskej kauze Babylon, súd bude skúmať nahrávky