Zomrel Jozef Klimko, dlhoročný diplomat a veľvyslanec sa dožil 78 rokov

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – V nedeľu 24. januára vo veku 78 rokov zomrel dlhoročný diplomat a veľvyslanec Jozef Klimko, ktorý v diplomacii pôsobil od roku 1994. Počas svojej kariéry zastával post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky na Zastupiteľskom úrade SR vo Viedni. Pôsobil tam od roku 1994 do roku 1998 a tiež v rokoch 2004 až 2007.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) v súvislosti s úmrtím diplomata vyjadril sústrasť najbližšej rodine Jozefa Klimka a ocenil jeho prínos pre slovenskú diplomaciu. V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Správa o úmrtí profesora Klimka je pre mňa o to smutnejšia, že som ho osobne poznal nielen ako kolegu veľvyslanca, ale aj ako profesora, ktorý mne a mnohým kolegom, budúcim diplomatom, veľmi erudovaným a príťažlivým spôsobom sprostredkoval slovenské dejiny 19. a 20. storočia. Profesor Jozef Klimko zostane hlboko zapísaný v mojej pamäti,“ napísal Korčok.

Viac k témam: diplomati, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Jozef Klimko, dlhoročný diplomat a veľvyslanec sa dožil 78 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Skupina VELUX a spoločnosť Schneider Electric sa stávajú partnermi v oblasti obnoviteľnej energie

Hoteliéri odklad platieb sociálnych odvodov nepovažujú za dostatočné, chcú ich odpustenie