Zomrel Gerry Marsden, spevák dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool

4.1.2021 (Webnoviny.sk) – Dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool, keď interpretoval ich obľúbenú skladbu “You’ll Never Walk Alone”, čiže “Nikdy nebudeš kráčať sám”.

Vo veku 78 rokov zomrel Gerry Marsden, spevák britskej skupiny Band Gerry and Pacemakers. Skladba sa stala hymnou fanúšikov FC Liverpool, ale aj iných futbalových klubov po celom svete. Marsden podľahol krátkej chorobe. Trpel infekciou, ktorá napadla srdce.

Pieseň dobila hitparády

“Po rozhovore s rodinou vám musím s ťažkým srdcom oznámiť, že legendárny Gerry Marsden po krátkej chorobe skonal. Posielam všetku lásku tohto sveta manželke Pauline a celej rodine. Nikdy nebudete kráčať sami,“ napísal rozhlasový novinár Pete Price na twitteri, upozornil na to aj portál ORF.

Marsden založil kapelu v roku 1959 a v nasledujúcich desaťročiach bol úspešný v hitparádach ako súčasť liverpoolskeho hnutia Merseybeat, ktoré zahŕňalo aj legendárnych The Beatles. Verzia skladby “Nikdy nebudeš kráčať sám” z broadwayského muzikálu “Carousel” prvýkrát v jeho podaní zaznela v roku 1963 a dostala sa aj na čelo britských hitparád.

Hymna klubu

Postupne sa stala hymnou FC Liverpool. “Gerryho hymna spojila hráčov, zamestnancov a fanúšikov FC Liverpool, ale aj klubov na celom svete. Pomohla vytvoriť niečo skutočne výnimočné – pocit spolupatričnosti vo futbale,“ oznámil FC Liverpool na twitteri.

Marsden v jednom zo svojich rozhovorov v roku 2013 pre oficiálny web “The Reds” uviedol: “Pamätám si tie časy, keď pieseň ‘You’ll Never Walk Alone’ bola v roku 1963 na čele hitparády. Prišiel som vtedy na futbalový zápas a fanúšikovia si ju tam spontánne začali spievať. Bolo to krásne obdobie.”

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Gerry Marsden, spevák dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool © SITA Všetky práva vyhradené.

Správu štátnych hmotných rezerv čakajú zmeny, procesy sa zjednodušia a urýchlia

Podarí sa vláde prinavrátiť stratenú dôveru? Môže k tomu pomôcť sám premiér Matovič