Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miest

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Kia Motors Slovakia organizuje v týchto dňoch plošné pretestovanie svojich zamestnancov a tiež zamestnancov dodávateľských spoločností na ochorenie COVID-19 priamo v priestoroch žilinského výrobného závodu.

Veria v prínos opatrení

Ako informoval hovorca spoločnosti Ján Žgravčák, počas predpoludnia prvého dňa testovania otestovali viac ako 1 200 zamestnancov.

„Doteraz sme zachytili štyri pozitívne prípady, čo znamená mieru pozitivity 0,3 percenta. Veríme, že dôsledne dodržiavané preventívne opatrenia, ktoré sme zaviedli na konci februára minulého roka, spolu so zodpovedným prístupom zamestnancov prinášajú ovocie a v priestoroch závodu sa vírus nešíri, prípadne sa šíri len veľmi málo,” skonštatoval Žgravčák.

Štyri dni testovania

Testovanie v žilinskom závode sa koná v dňoch 21. – 22. a 25. – 26. januára.

Prostredníctvom štátom poskytnutých antigénových testov sa testuje na šiestich vyhradených odberných miestach, priamo vo výrobných halách počas rannej a popoludňajšej zmeny.

Možnosť otestovať sa v závode tak bude mať približne 6-tisíc ľudí.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Na spoluorganizovanie MS v hokeji 2021 sa ponúkla Litva, šéf IIHF Fasel ju však odmietol

Generálna prokuratúra a finančná správa si spoločne posvietia na daňové delikty