Záujem o dôchodky vyplácané na ruku klesá, Sociálna poisťovňa poslala na bankové účty vyše milióna dávok

29.1.2021 (Webnoviny.sk) – Trend záujmu dôchodcov o vyplácanie dôchodkov na účty v bankách dlhodobo rastie a súčasne klesá počet tých, ktorí si dôchodky nechávajú vyplácať v hotovosti. Sociálna poisťovňa ku koncu minulého roka prvýkrát v histórii zaslala na bankové účty viac ako milión dôchodkov. V hotovosti prostredníctvom pošty ich vyplatila 407,2-tisíca. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Počet dôchodkov vyplácaných na účty v bankách v porovnaní s decembrom 2019 stúpol takmer o 5-tisíc. Sociálna poisťovňa ich vtedy takto vyplatila 996,2-tisíca, v hotovosti 386,3-tisíca. “Aktuálny nárast dôchodkov zaslaných na účty je ešte výraznejší oproti decembru 2018, a to až o 29 592 dôchodkov,” uviedla Sociálna poisťovňa.

Výplata dôchodku na účet v banke má podľa poisťovne viacero výhod. Dôchodok na bankovom účte je bezpečne uložený a vklady sú chránené štátom. Okrem toho dôchodca si nemusí chodiť na poštu po dôchodok alebo čakať na poštového doručovateľa, čo sa stáva ešte dôležitejším v období súčasnej pandémie a mnohých obmedzení. “Dôchodca teda dostane peniaze na účet v banke vždy a načas, a to aj keď je mimo bydliska alebo pri nepredvídateľných okolnostiach, napríklad počas pobytu v nemocnici,” dodala Sociálna poisťovňa.

Viac k témam: bankové účty, dôchodky, starobný dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Záujem o dôchodky vyplácané na ruku klesá, Sociálna poisťovňa poslala na bankové účty vyše milióna dávok © SITA Všetky práva vyhradené.

Vlhová pôjde v Ga-Pa dvakrát super-G, zjazd zrušilo nepriaznivé počasie

Úrad špeciálnej prokuratúry vylučuje politický motív trestných stíhaní, viaceré kauzy vyplynuli z vyšetrovania takáčovcov