Zámorská NWHL prebehne v skrátenom režime v bubline Lake Placid, za Buffalo Beauts hrajú aj dve Slovenky

23.1.2021 (Webnoviny.sk) – Zámorská ženská profiliga v ľadovom hokeji NWHL bude mať v sezóne 2020/2021 mimoriadne krátke trvanie. Súťaž sa začne už v sobotu 23. januára a potrvá do 5. februára 2021, všetky súboje sa budú hrať v dejisku ZOH 1980 v americkom Lake Placid, pričom tímy budú fungovať v tzv. bubline. Všetko ako prevencia pred šírením koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Táto informácia sa týka aj dvojice Sloveniek, súčasťou klubu Buffalo Beauts sú aj obrankyňa Lenka Čurmová a útočníčka Iveta Klimášová.

Predchádzajúci ročník prerušila pandémia

Každý zo šiestich tímov v základnej časti odohrá počas ôsmich dní päť stretnutí, potom bude nasledovať play-off pre štyri najúspešnejšie kluby.

Predchádzajúci ročník v NWHL prerušili kvôli pandémii 13. marca 2020 a hráčky sa na súťažný ľad už nevrátili a Isobelin pohár nezískal nik.

Nováčikom profiligy je kanadský tím

Zámorská ženská NWHL funguje od sezóny 2015/2016. Odštartovala s kvartetom amerických tímov, od leta 2018 mala päť účastníkov z USA a od aktuálneho ročníka má premiérovo poltucet zúčastnených klubov.

Nováčikom ženskej profiligy je prvý kanadský tím Toronto Six.

Viac k témam: Isobelin pohár, NWHL, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zámorská NWHL prebehne v skrátenom režime v bubline Lake Placid, za Buffalo Beauts hrajú aj dve Slovenky © SITA Všetky práva vyhradené.

V Štiavnických Baniach horel dom, po uhasení ohňa v ňom požiarnici našli telo neznámej ženy (foto)

Andy Murray sa musel odhlásiť z Australian Open, pre karanténu by v Melbourne nestihol úvod turnaja