Zamestnanci pracujúci z domu sú spokojnejší, personalisti chcú využívať zdieľané stoly

4.1.2021 (Webnoviny.sk) – Približne polovica firiem na Slovensku predpokladá pre rok 2021 efektívnu kombináciu práce z domu a dochádzania na pracovisko.

Ako ďalej vyplynulo z prieskumu HR Pulse, ktorý iniciovala spoločnosť Profesia spolu so svojou českou pobočkou a Open HR Forum, desatina slovenských personalistov potvrdila, že v roku 2020 dospeli k rozhodnutiu o znižovaní kancelárskych kapacít a zavedení zdieľaných pracovných stolov. Zamestnanci tak budú pracovať prevažne z domu a do práce budú chodiť iba tí, ktorí to v daný deň budú nevyhnutne potrebovať.

Zamestnancom chýba kontakt s kolegami

Približne štyri z desiatich firiem na Slovensku taktiež v prieskume potvrdili, že zamestnanci sú počas dlhodobej práce z domu spokojnejší alebo rovnako spokojní ako v časoch pred Covidom.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Zároveň však treba dodať, že nálady zamestnancov sú rôznorodé a nie každému práca z domu vyhovuje. Približne štvrtina firiem u nás potvrdila, že ich pracovníci cítia väčšiu nepohodu, prípadne sú menej spokojní,” konštatuje Profesia. Pracovníkom chýba najmä kontakt s kolegami.

Česi riešia situáciu podobne ako Slováci

Do prieskumu sa zapojilo 128 firiem na Slovensku a 228 zamestnávateľov v Českej republike. Dáta sa zberali v októbri a novembri 2020.

Najväčšie zastúpenie mali špecialisti z oblasti ľudských zdrojov v IT, obchode či vo výrobe. Podľa výsledkov pritom personalisti v Českej republike riešia aktuálne témy v súvislosti s pandémiou podobne ako HR odborníci na Slovensku.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Ekonomické dopady koronavírusu, práca z domu, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci pracujúci z domu sú spokojnejší, personalisti chcú využívať zdieľané stoly © SITA Všetky práva vyhradené.

Fotografie mŕtveho policajného exprezidenta Lučanského sú hoax, upozorňuje polícia

Finančná správa bude s tajnými objednávkami pokračovať, pokúsi sa ich však obmedziť